Azjatyckie kino grozy wraca do Muranowa

Jak każe wieloletnia już tradycja, w ostatni weekend października Pięć Smaków zaprasza na filmową noc grozy!

Będziemy odkrywać krwawe tajemnice indonezyjskiej dżungli, mierzyć się z koreańską epidemią zombie i szukać drastycznych sposobów na… poprawę urody.

Azjatycka Noc Grozy to coroczne święto mrocznych opowieści powstających w kinematografiach, które sztukę straszenia opanowały do perfekcji. Połączenie przerażających lokalnych legend z błyskotliwym użyciem kinowych środków budowania napięcia to znak rozpoznawczy azjatyckiego horroru – podobnie jak gładkie wplatanie tradycyjnych koszmarów w realia nowoczesnego świata, w którym odwieczne lęki nabierają nowego charakteru. W programie znajdzie się awangardowa animacja, długo oczekiwany sequel jednego z największych przebojów koreańskiego kina ostatnich lat oraz nowe dzieło indonezyjskiego mistrza kina gatunkowego. Na mrożący krew w żyłach zestaw filmów Pięć Smaków zaprasza w tym roku dwukrotnie: w piątek 30 listopada i sobotę 31 listopada, tak, aby nawet w reżimie sanitarnym, przy dostępności tylko połowy miejsc na sali, wszyscy wielbiciele zabójczych obrazów mogli doświadczyć pełni strachu przed wielkim ekranem. Na wszystkich widzów będzie czekał złowieszczy poczęstunek, który zapewnią Niigata Onigiri i ChaiKola.

Program

20:00 Półwysep / Peninsula, reż. Yeon Sang-ho, Korea Południowa 2020

22:00 Poczęstunek z ChaiKola

22:30 Córka przeklętej ziemi / Impetigore, reż. Joko Anwar, Indonezja 2019

00:30 Kropla piękna / Beauty Water, reż. Cho Kyung-hun, Korea Południowa 2020

piątek 30 października i sobota 31 października, Kino Muranów, ul. Gen. Andersa 5, Warszawa

Źródło: materiały prasowe

Projekt „Filmowe Centrum Festiwalowe” zrealizowano w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kultura w sieci

About the author