Rusza nabór filmów na 19. CINEMAFORUM

Do 12 października 2020 r. potrwa nabór filmów do Konkursu Głównego CINEMAFORUM – 19. Międzynarodowego Forum Krótkometrażowych Filmów Fabularnych.

Najlepsze filmy powalczą o Grand Prix sfinansowane ze środków Miasta Stołecznego Warszawy.
W Konkursie mogą wziąć udział filmy fabularne (w tym animacje), reprezentujące wszelkie gatunki filmowe. Tematyka filmów jest dowolna. Organizatorzy czekają na filmy wyprodukowane po 1 stycznia 2019 roku, których długość nie przekracza 40 minut.

Filmy zakwalifikowane do konkursu oceni Jury pod przewodnictwem Janusza Zaorskiego, złożone z zawodowych twórców filmowych, telewizyjnych

CINEMAFORUM to jeden z najstarszych polskich festiwali poświęconych filmom krótkometrażowym. Traktujemy tę sferę kina jako samodzielną, pełnowartościową dziedzinę sztuki, nie zaś jedynie wprawkę przed pełnometrażowym debiutem. Film krótkometrażowy może być jak świetne opowiadanie, gdzie krótka forma jest zaletą i szansą, a nie obciążeniem. – Czekamy na tytuły, które zabierają nas w podróż na trzydzieści minut, czasem mniej, a pokazują tak naprawdę cały świat – mówi Błażej Hrapkowicz, dyrektor festiwalu.

Aby zgłosić film do konkursu, należy zapoznać się z regulaminem, wypełnić formularz i przesłać go organizatorom.

Źródło: materiały prasowe

Projekt „Filmowe Centrum Festiwalowe” zrealizowano w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kultura w sieci

About the author