Dzień otwarty Krakowskiego Festiwalu Filmowego

Jeszcze tylko do połowy lutego trwa nabór filmów na 61. Krakowski Festiwal Filmowy.

Jakie filmy można zgłaszać? Jakie formalności należy spełnić? Jakie nagrody czekają w Krakowie? Krakowska Fundacja Filmowa, organizator festiwalu, zaprasza wszystkich twórców, producentów i dystrybutorów filmów dokumentalnych, krótkometrażowych i animowanych na wirtualny dzień otwarty.

Procedura zgłaszania filmów na festiwal jest naszym zdaniem niezwykle prosta. Od wielu lat odbywa się w całości online. Tym, którzy jej jeszcze nie zgłębili, podamy krótką instrukcję obsługi – tłumaczy Patrycja Czarny, koordynatorka selekcji. Kolejny raz wprowadziliśmy znaczące zmiany w strukturze festiwalu. Między innymi pojawiła się nowa nagroda dla twórców polskich filmów dokumentalnych. Czujemy, że to dobry moment, by przybliżyć filmowcom wszelkie niuanse – dodaje dyrektor festiwalu, Krzysztof Gierat.

Organizatorzy festiwalu odpowiedzą na najczęściej zadawane pytania: jakie filmy są doceniane przez selekcjonerów, jakie materiały należy przygotować, jak wgrać film do systemu selekcyjnego, czy obowiązują opłaty, jak zgłosić film do konkursów międzynarodowych, czy wymagany jest premierowy pokaz oraz wiele innych.

Dzień otwarty odbędzie się online, w środę 27 stycznia w godz. 11.00-13.00.
W pierwszej części organizatorzy festiwalu przedstawią skrótowo zasady tegorocznej selekcji filmów. W drugiej części odbędą się indywidualne spotkania.
Do dyspozycji filmowców będą:
– Krzysztof Gierat
– dyrektor festiwalu
– Barbara Orlicz-Szczypuła – dyrektorka biura programowego
– Patrycja Czarny – koordynatorka selekcji
– Kasia Wilk – dyrektorka KFF Industry
– Olga Lany – szefowa biura prasowego.
Chęć wzięcia udziału w dniu otwartym KFF oraz umówienie indywidualnego spotkania z organizatorami należy zgłaszać mailowo na adres festival@kff.com.pl

61. Krakowski Festiwal Filmowy odbędzie się w dniach od 30 maja do 6 czerwca 2021 roku.

About the author