Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej

19 filmów, w tym premiery online fabuł i dokumentów pokazywanych na największych festiwalach na świecie – Ninateka (ninateka.pl) zaprasza na seanse odbywające się w ramach 18. Warszawskiego Festiwalu Filmów o Tematyce Żydowskiej – KAMERA DAWIDA.

Przegląd potrwa od 16 do 22 listopada.

W programie znalazły się m.in. filmy wybitnego izraelskiego twórcy Aviego Neshera – Poprzednie życie (zainspirowany biografią Barucha Milcha, który przetrwał Holokaust na terenie Polski) oraz Sekrety, dokumenty Jascha Hannovera – Rytuały miłosne w Izraelu Wojna Hollywoodu. Drugi z tytułów ukazuje dokonania wybitnych reżyserów – Williama Wylera, Franka Capry, Anatole’a Litvaka i Billy’ego Wildera, którzy podczas II Wojny Światowej wspomagali propagandę armii. Pokazany zostanie również dokument Baraka Heymanna W Twoich oczach, ujawniający mniej znane aspekty życia czworga youtuberów, gwiazd izraelskiego internetu.

Nie zabraknie także najnowszych produkcji z Izraela, Niemiec, Australii, Francji, Stanów Zjednoczonych i Polski, w tym produkcji Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego – Hen i wojna (w reżyserii pracowników FINA – Adama Wyżyńskiego i Barbary Głębickiej–Gizy). Oprócz filmów widzowie Ninateki będą mogli obejrzeć spektakl telewizyjny Dzień gniewu na podstawie tekstu Romana Brandstaettera.

Wszystkie filmy będą dostępne jak zawsze za darmo i bez reklam, z napisami polskimi.

Źródło: mat. prasowe

Projekt „Filmowe Centrum Festiwalowe” zrealizowano w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kultura w sieci

About the author