14. American Film Festival

Zbliża się 14. American Film Festival. Festiwal otworzy „Dream Scenario” z Nicolasem Cage’em.

mat. AFF

Lepszego scenariusza nie mogliśmy sobie wyśnić: Dream Scenario, z Nicolasem Cage’em w roli głównej, otworzy tegoroczną edycję American Film Festival (7-12 listopada). Szalona komedia w reżyserii Kristoffera Borgliego będzie nie tylko wielkim wydarzeniem AFF-u, ale (nie bójmy się słów) również jednym z najważniejszych kinowych wydarzeń tego sezonu. Polskim dystrybutorem Dream Scenario jest Gutek Film.

Jeszcze tylko do 20 października trwa sprzedaż karnetów oraz akredytacji dziennikarskich i branżowych na festiwal.

Kup karnet
Zamów akredytację dziennikarską
Zamów akredytację branżową

Nicolas Cage, czyli wymarzony aktor do wymarzonego filmu

Wszystkie filmy z Nicolasem Cage’em mają tę niepodważalną zaletę, że jest w nich Nicolas Cage. To aktorski kameleon, jedna z najbardziej wyrazistych postaci amerykańskiego kina; człowiek, który zagrał już chyba wszystko i wszystkich, łącznie z graniem samego siebie (Nieznośny ciężar wielkiego talentu). I absolutnie nie przeszkadza mu to w nieustannym odkrywaniu świeżych pomysłów. Cage ma niepodrabialny talent komediowy, ale jest też wybitnym aktorem dramatycznym, co udowodnił choćby w znakomitej Świni (przebój 12. AFF-u) czy w Zostawić Las Vegas (Oscar za rolę pierwszoplanową). Każdy nowy film z jego udziałem wzbudza (słuszną!) sensację, zaś od kilku lat Cage jest na nieustającej fali wznoszącej. Dream Scenario idealnie potwierdza ten stan.

Dream Scenario: uważaj, o czym śnisz

Kolejny przebój z niezawodnego studia A24. Szalona, czarna komedia Kristoffera Borgliego (Chora na siebie) to historia nudnego, neurotycznego nauczyciela akademickiego, który marzy o napisaniu książki i byciu docenionym. Pewnego dnia odkrywa, że jest bohaterem snów wielu osób na całym świecie. Z miejsca staje się celebrytą, jednak cena sławy bywa wysoka, zwłaszcza kiedy w tych snach przestaje być tylko obserwatorem… Dream Scenario to przezabawna jazda bez trzymanki, obowiązkowe tour de force fenomenalnego Nicolasa Cage’a oraz błyskotliwa, pełna spektakularnych twistów opowieść o desperackiej potrzebie wyjścia z cienia. Film Borgliego to również ostra jak brzytwa satyra na współczesne media, kreujące jednodniowych bohaterów, oraz korporacje, które starają się ich wykorzystać i wypluć tuż po użyciu. Cudowny melanż groteski i społecznej refleksji.

* * *

Pełny program 14. American Film Festival ogłosimy we wtorek, 24 października, w samo południe. Dzień później rozpocznie się sprzedaż pojedynczych biletów na festiwalowe seanse. Więcej szczegółów na americanfilmfestival.pl.

About the author