Festiwal Młodzi i Film

Już za dwa dni startuje Festiwal Młodzi i Film w Koszalinie – najstarszy w Polsce festiwal, podczas którego można zobaczyć tylko debiuty.

W  Koszalinie debiutowali między innymi Krzysztof Zanussi, Agnieszka Holland, Xawery Żuławski, Tomasz Wasilewski, Łukasz Palkowski, Sławomir Fabicki, Katarzyna Rosłaniec, Maria Sadowska, Kuba Czekaj, Jan P. Matuszyński, Marcin Wrona, czy Dariusz Gajewski.
 
Festiwal Młodzi i Film to nie tylko konkursy: Pełnometrażowych Debiutów Fabularnych, Pełnometrażowych Debiutów Dokumentalnych i Krótkometrażowych Debiutów Filmowych, ale również pokazy pozakonkursowe w sekcjach: Debiut zagraniczny, Na dłuższą metę. Retrospektywy, czy pokazy filmów jurorów oraz pokazy specjalne, ale też spotkania Szczerość za szczerość z ekipami filmów konkursowych, spotkania branżowe dla uczestników festiwalu, czy klub festiwalowy, w którym w trakcie trwania festiwalu odbywają się koncerty oraz autorskie spotkania Macieja Buchwalda pod hasłem „Zawód:aktor.”, pod czas których nieformalnie i nieprzewidywalnie przepytuje aktorów i aktorki. Wstęp na wszystkie wydarzenia otwarte festiwalu jest bezpłatny.
 
Z roku na rok liczba zgłoszonych filmów do dwóch konkursów to około 200 tytułów, a liczba gości każdego roku wzrasta.

Przedstawiamy listę filmów zakwalifikowanych do Konkursu Pełnometrażowych Debiutów Fabularnych 42. Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film:

CHLEB I SÓL,reż. Damian Kocur

HELA, reż. Anna Kasperska

GRANICE MIŁOŚCI / (HRANICE LÁSKY / BORDERS OF LOVE), reż. Tomasz Wiński

JOHNNY,reż. Daniel Jaroszek

KOŃSKI OGON, reż. Justyna Łuczaj

MASZ CI LOS, reż. Mateusz Głowacki

MATECZNIK, reż. Grzegorz Mołda

NA TWOIM MIEJSCU, reż. Antonio Galamez Munoz

NIEBEZPIECZNI DŻENTELMENI, reż. Maciej Kawalski

NORWEGIAN DREAM, reż. Igor Leiv Devold

OBUDŹ SIĘ, reż. Filip Dzierżawski

ROVING WOMAN, reż. Michał Chmielewski

RÓŻNE DROGI DO ŚWIĘTOŚCI, reż. Aniela Astrid Gabryel

SŁOŃ, reż. Kamil Krawczycki

TATA, reż. Anna Maliszewska

About the author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.