Nabór na Script Pro 2022

Rozpoczął się nabór zgłoszeń na konkurs scenariuszowy Script Pro 2022. Czekamy na najciekawsze, najbardziej przejmujące i najoryginalniejsze teksty scenariuszy pełnometrażowych filmów fabularnych oraz słuchowisk. Termin nadsyłania zgłoszeń to 14 marca 2022 roku.

Dla kogo? Początkujący scenarzyści i osoby z doświadczeniem mile widziani

W kategorii film fabularny swoje teksty konkursowe mogą zgłaszać początkujący twórcy, którzy mają na koncie nie więcej niż dwa pełnometrażowe filmy fabularne zrealizowane na podstawie swojego scenariusza. Inaczej rzecz ma się w przypadku kategorii audio, gdzie do zgłaszania swoich utworów zapraszamy zarówno początkujących twórców, jak i bardziej doświadczonych scenarzystów, którzy chcieliby spróbować swoich sił w nieco innym formacie.

Zgłoszenia scenariuszy filmowych

W kategorii film fabularny szukamy scenariuszy pełnometrażowych filmów fabularnych, których czas trwania przewidziany jest na co najmniej 70 minut. Tematyka dowolna – mogą to być zarówno historie współczesne, jak i historyczne czy science-fiction.

Na laureatów konkursu w kategorii film fabularny czekają nagrody w wysokości:
• 15 000 PLN – nagroda Stowarzyszenia Filmowców Polskich
• 10 000 PLN – nagroda Stowarzyszenia Autorów ZAiKS
• 10 000 PLN – nagroda Fundacji Kyoto-Kraków
Zgłoszenia scenariuszy słuchowisk

W kategorii audio czekamy na zgłoszenia oryginalnych scenariuszy słuchowisk trwających ok. 90 minut i słuchowisk dwuodcinkowych (2 x 45 min) o tematyce uniwersalnej, mogącej zainteresować słuchaczy radiowych i/lub użytkowników serwisów oferujących dostęp do dynamicznie rozwijającej się formy audio.

Na laureatów w tej kategorii czekają nagrody:
• 15 000 PLN oraz możliwość realizacji słuchowiska – nagroda Storytel
• 10 000 PLN – nagroda Stowarzyszenia Autorów ZAiKS
• Realizacja słuchowiska stworzonego na podstawie zwycięskiego Scenariusza we współpracy z Laureatem – nagroda specjalna Teatru Polskiego Radia
Roczny abonament na usługi Storytel i bezpłatne konsultacje scenariuszowe

Na wszystkich finalistów konkursu w obu kategoriach czekają bezpłatne konsultacje scenariuszowe przeprowadzane przez wykładowców Szkoły Wajdy i przedstawicieli Storytel a także roczny abonament do aplikacji Storytel.

Zgłoszenia do 14 marca

Na zgłoszenia w formie mailowej czekamy do 14 marca 2022 roku pod adresem konkurs@scriptpro.pl.

Regulamin konkursu oraz formularze zgłoszeniowe znajdują się na stronie Script Pro.

Kontakt:
Agnieszka Tuszyńska
koordynatorka konkursu
atuszynska@wajdaschool.pl

Organizatorzy i partnerzy

Organizatorami konkursu są Wajda School oraz Festiwal Mastercard Off Camera.

Partnerami konkursu są Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Storytel, Fundacja Kyoto-Kraków i Teatr Polskiego Radia.

About the author