Krakowski festiwal czeka na filmy

Każdego roku, wraz z początkiem października rusza rywalizacja filmów z całego świata o prestiżowe miejsce w programie Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

Oczekujący w blokach startowych producenci i filmowcy już nadsyłają swoje propozycje filmów dokumentalnych, krótkometrażowych i animowanych, a selekcjonerzy Festiwalu ruszają w różnych kierunkach świata w poszukiwaniu filmowych perełek, które zostaną zaprezentowane widzom w krakowskich kinach i online w całej Polsce na przełomie maja i czerwca.

Widzowie przyszłorocznego Krakowskiego Festiwalu Filmowego zobaczą w kinach od 29 maja do 5 czerwca oraz online od 3 do 12 czerwca około 200 starannie wyselekcjonowanych filmów. Zostaną one zaprezentowane w kilkunastu cyklach tematycznych oraz w 4 konkursach: międzynarodowym konkursie dokumentalnym, międzynarodowym konkursie filmów krótkometrażowych, międzynarodowym konkursie dokumentów muzycznych DocFilmMusic i konkursie polskim. Jak co roku, wszystkie konkursowe filmy będą prezentowane w Polsce po raz pierwszy, a wiele z nich na Krakowskim Festiwalu Filmowym będzie miało swoje światowe premiery.

About the author