23. PNF Orły

Wybitny grafik Andrzej Pągowski tradycyjnie zaprojektował plakat Polskich Nagród Filmowych Orły. Uroczysta Gala Orłów odbędzie się już 21 czerwca 2021.

Transmisję przeprowadzi CANAL+ na antenie oraz w serwisie CANAL+ online.

Polska Akademia Filmowa do pracy na plakatem promującym Polskie Nagrody Filmowe Orły zaprosiła Andrzeja Pągowskiego. Światowej sławy grafik projektując plakat chciał podkreślić wychodzenie z kryzysu jakim pandemia dotknęła środowisko filmowe. Powoli z niego wychodzimy, ale proces ten wymaga dużo czasu. Mimo wszystko wierzę, że damy radę.

– mówi Andrzej Pągowski. Jak dodaje tworząc grafikę myślał o nadziei: W plakacie tegorocznej edycji Polskich Nagród Filmowych Orły umieściłem symbol nadziei i wolności – orła, którego skrzydła układają się w literę V. Kolory też są pogodne i dające nadzieję, że wspólne pokonamy wszystkie trudności. Czego życzę całemu środowisku.

23. Gala Polskich Nagród Filmowych Orły odbędzie się 21 czerwca. Tego dnia ogłoszone zostaną nazwiska laureatów w kilkunastu kategoriach, a Orła za Osiągnięcia Życia odbierze Jerzy “Duduś” Matuszkiewicz. O tegoroczne Orły ubiegają się twórcy oraz aktorzy i aktorki m.in. filmów Szarlatan Agnieszki Holland, głośnego debiutu Jana Holoubka 25. lat niewinności. Sprawa Tomasza Komendy, który Akademia wyróżniła rekordową liczbą aż czternastu nominacji, a także świetnie przyjętych przez widzów i krytyków najnowszych filmów Jak najdalej stąd Piotra Domalewskiego i Sala samobójców. Hejter Jana Komasy. Po raz pierwszy szansę na Orła ma również pełnometrażowa animacja Zabij to i wyjedź z tego miasta w reż. Mariusza Wilczyńskiego. Transmisję z Gali będzie można oglądać na antenie CANAL+ oraz w serwisie CANAL+ online. Stacja od pięciu lat jest oficjalnym nadawcą telewizyjnym Orłów.

Na podst. mat. prasowych

About the author