Nominacje do Nagród PSC

Stowarzyszenie Autorów Zdjęć Filmowych po raz kolejny uhonoruje swoją nagrodą twórcę najlepszych zdjęć do pełnometrażowego filmu fabularnego, dokumentalnego i odcinka serialu.

O przyznaniu Nagrody PSC decydują autorzy zdjęć zrzeszeni w Stowarzyszeniu. W poprzednich latach laureatami byli: Piotr Sobociński Jr.  (dwukrotnie – za zdjęcia do filmu: „Boże Ciało” oraz „Bogowie”), Arkadiusz Tomiak (dwukrotnie – za zdjęcia do filmu: „Obława” oraz „Karbala”), Łukasz Żal i Ryszard Lenczewski („Ida”), Paweł Dyllus („Jestem mordercą”), Wojciech Staroń („Świt”) i ponownie Łukasz Żal („Zimna wojna”).

Nagrodę Specjalną otrzyma Ewa Chudzik, zaś Nagrodę za całokształt Twórczości -Jacek Petrycki.

12 marca 2021 roku zakończył się pierwszy etap głosowania w kategorii „Pełnometrażowy Film Fabularny”. Do nagrody nominowano 5 tytułów lista przedstawiona w kolejności alfabetycznej:

  • 25 lat Niewinności. Sprawa Tomka Komendy, zdjęcia Bartłomiej Kaczmarek
  • Jak najdalej stąd, zdjęcia Piotr Sobociński Jr
  • Pod Słońce (SUNBURNED), zdjęcia Wojciech Staroń
  • The Other Lamb, zdjęcia Michał Englert
  • Zieja, zdjęcia Witold Płóciennik

Zwycięzcę nagrody poznamy podczas Gali Rozdania Nagród PSC, która odbędzie się 27 marca w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Podczas ceremonii zostaną wręczone także nagrody za film dokumentalny i odcinek serialu.

Członkowie Stowarzyszenia postanowili również uhonorować szczególnie zasłużone dla polskiej kinematografii osobistości. W 2021 roku Nagroda Specjalna PSC zostanie wręczona wybitnej kolorystce Ewie Chudzik. Nagrodę PSC za Całokształt Twórczości otrzyma Jacek Petrycki.

Zapraszamy do oglądania transmisji z Gali Rozdania Nagród PSC na www.psc.pl

Wszystkim nominowanym gratulujemy!

Uroczysta gala online – 27 marca.

About the author