Ruszył nabór do nowego programu Kino Dzieci Docs!

Stowarzyszenie Nowe Horyzonty (organizator MFF Kino Dzieci oraz forum koprodukcyjnego Kino Dzieci Industry i warsztatów rozwoju scenariusza Kino Dzieci Lab) wspólnie z Południowo-Norweskim Ośrodkiem Filmowym (Sornorsk filmsenter AS) ogłaszają nowy program Kino Dzieci Docs. Nabór do pierwszej edycji rozpoczął się 3 stycznia i potrwa do 7 lutego 2022 roku.

Kino Dzieci Docs to program skierowany do twórców z Polski i Norwegii zainteresowanych tworzeniem filmów i seriali dokumentalnych dla młodej widowni.

W 2022 roku ogłoszone zostaną dwa nabory do programu. Z każdego z nich wyłonionych zostanie 6 projektów, które przez 15 miesięcy będą rozwijane podczas czterech stacjonarnych sesji warsztatowych w Polsce i Norwegii, wyjazdów na plany, dokumentacji oraz konsultacji online pod okiem Kirsten Bonnén Rask i Pawła Ziemilskiego oraz zaproszonych międzynarodowych ekspertów i ekspertek.

Udział w programie to szansa na pracę nad swoim projektem w międzynarodowym środowisku wśród profesjonalistów zajmujących się kinem dokumentalnym. Podczas kolejnych sesji, uczestnicy będą pracować odpowiednio nad dopracowaniem pomysłu i zebraniem dokumentacji, przygotowaniem do zdjęć i fazą zdjęciową oraz montażem.

NASI TUTORZY

Kirsten Bonnén Rask, konsultantka scenariuszowa z ponad 40-letnim doświadczeniem w branży filmowej, wykładowczyni. Współpracowała m.in. z Larsem von Trierem, Lone Scherfig i Bille Augustem. Na swoim koncie ma setki filmów krótkich, seriali, fabuł, dokumentów, przy których pracowała jako doradczyni i konsultantka scenariuszowa. Tutorka warsztatów rozwoju scenariusza Kino Dzieci Lab.

Paweł Ziemilski, absolwent reżyserii Szkoły Filmowej w Łodzi, kursu DOK PRO w Szkole Wajdy oraz Socjologii na UW. Reżyser, producent i współwłaściciel firmy MX35. Jego filmy („In Touch”, „Rogalik” i „Miejscy Kowboje”) zostały nagrodzone na licznych festiwalach i zdobyły wiele prestiżowych nagród (IDFA, MFF w Salonikach, ZagrebDox, MFFK w Oberhausen). Wykładowca Szkoły Filmowej w Łodzi, gdzie prowadzi zajęcia dot. poszukiwań nowych form dokumentalnych.

OPŁATY

Koszt udziału w 15-miesięcznym programie Kino Dzieci Docs wynosi 400 EURO.

Daty pierwszego naboru: 3.01 – 7.02.2022.

Szczegóły programu: https://kidskinoindustry.pl/kids-kino-docs/.

Kino Dzieci Docs to dopełnienie warsztatów rozwoju scenariusza Kino Dzieci Lab, podczas którego projekty dokumentalne były rozwijane obok filmów i seriali fabularnych oraz animowanych. Celem programu Kino Dzieci Docs jest stworzenie dedykowanej przestrzeni produkcjom dokumentalnym dla młodego widza.

Kino Dzieci Docs wraz z Kino Dzieci Industry oraz Kino Dzieci Lab to części branżowe MFF Kino Dzieci. Każdego roku w warsztatach rozwoju scenariusza Kino Dzieci Lab biorą udział projekty filmów i seriali dla młodego widza, które następnie razem z innymi są prezentowane na forum koprodukcyjnym Kino Dzieci Industry. Celem forum jest stworzenie miejsca, które łączy twórców i potencjalnych partnerów, którzy chcieliby się zaangażować w powstanie projektu.

na podst. materiałów prasowych

About the author