Millennium Docs Against Gravity online! na finiszu

Festiwal online na ostatniej prostej. Dziś czeka nas spotkanie na żywo wokół filmu „Akcja”, zapowiedź przed filmem „Jak Bóg szukał Karela”, wspólne oglądanie spotkania po filmie „Matka”, a o 20 specjalne podziękowania od ekipy Millennium Docs Against Gravity!

12:00: zapowiedź Karoliny Błażejczak, tłumaczki występującej w filmie „Jak Bóg szukał Karela” („Once Upon a Time in Poland”) reż. Vít Klusák, Filip Remunda,
 
Czeska ekipa dokumentalna wyrusza w pielgrzymkę przez Polskę, aby okiem kamery zbadać konkretne sytuacje związane z polską religijnością.

14:00: Wspólne oglądanie spotkania nagranego podczas festiwalu po filmie „Matka” („Mother”) reż. Kristof Bilsen pt. „Kto się zajmie mamą i tatą?” którego gościem był Marcel Andino Velez a rozmowę prowadziła Paulina Jeziorek. Na naszym Facebooku oraz w wydarzeniu!
 
Ten obserwacyjny film jest portretem miłości, obowiązku rodzinnego i poświęcenia. Kwestionuje tradycyjne pojęcie macierzyństwa, pokazując, na czym tak naprawdę ono dziś polega. Ujawnia dylematy, z jakimi borykają się matki i dzieci, podkreślając różnicę między kulturą dalekowschodnią i zachodnią. Czy możemy i jesteśmy gotowi zapewnić naszym dzieciom i rodzicom opiekę, której tak naprawdę potrzebują?

18:00: Spotkanie na żywo z Markiem Józefiakiem, bohaterem filmu i rzecznikiem prasowym Greenpeace Polska,  prowadzone przez Wojciecha Diduszko wokół filmu „Akcja” („Action”) reż. Iwo Kondefer, na naszym Facebooku oraz w wydarzeniu!
 
Grupa młodych ludzi różnych narodowości, przygotowuje się do „akcji” w bliżej nieokreślonym, odizolowanym miejscu. Obserwujemy dwójkę z nich – Belgis z Indonezji i Marka z Polski. Czas spędzają na treningach. Ćwiczą, jak rozbić obóz i co mogą zrobić w sytuacji wychłodzenia organizmu. Kim są? Jakie są ich cele i motywacje? Co chcą osiągnąć i z jakimi konsekwencjami będą musieli się liczyć?

Źródło: materiały prasowe

Projekt „Filmowe Centrum Festiwalowe” zrealizowano w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kultura w sieci

About the author