Wolontariat na Nowe Horyzonty

To już ostatnie dni naboru na wolontariat w ramach 23. mBank Nowe Horyzonty. Organizatorzy czekają na zgłoszenia chętnych.

To nie jest tak, że wolontariat na Nowych Horyzontach to „all work and no play”, jak żalił się na swoją pracę sfrustrowany Jack Torrance w Lśnieniu. Pomoc przy festiwalu to jedno, ale czy wiecie, co tak naprawdę zyskujecie, dołączając do ekipy osób wolontariackich podczas 23. mBank Nowe Horyzonty?

  • osoby wolontariackie NH mają swoją własną galę zakończenia festiwalu, podczas której mają szansę na pokazanie stworzonych przez siebie filmów krótkometrażowych dyrektorom festiwalu.
  • Osoby wolontariackie NH w wielu (udokumentowanych!) przypadkach zostają przyjaciółmi na długi okres wykraczający poza ramy festiwalu.
  • na osoby wolontariackie czeka mnóstwo niespodzianek, w tym imprez zamkniętych
  • wolontariusze i wolontariuszki mają szansę na bezpośrednie rozmowy z twórcami i twórczyniami odwiedzającymi festiwal

Nabór na festiwal (20-30 lipca) trwa jeszcze tylko do niedzieli, 4 lipca (do końca dnia). Nie ma co zwlekać: wiele osób zyskuje we Wrocławiu wspaniałe wspomnienia i – jak napisaliśmy – całkiem sporo innych przyjemności.

Wypełnij formularz zgłoszeniowy

Na czym polega praca w ramach wolontariatu?

Osoby wolontariackie Nowych Horyzontów pomagają w przygotowaniu i realizacji wydarzeń festiwalowych – tak, aby uczestnicy i goście mogli łatwo uzyskać wszelkie niezbędne informacje oraz cieszyć się udziałem w dobrze zorganizowanym wydarzeniu.

Pomoc zespołu wolontariatu jest potrzebna przy obsłudze projekcji w kinie, organizacji widowni, przygotowaniu spotkań z zaproszonymi gośćmi, zaplanowaniu wywiadów i udzielaniu informacji w Centrum Festiwalowym. Praca zorganizowana jest w systemie zmianowym, aby wszyscy mieli czas cieszyć się również udziałem w festiwalowych seansach i życiem towarzyskim festiwalu.

* * *

Wyniki rekrutacji rozsyłane będą drogą mailową od 20 czerwca 2023 roku.

Wypełnienie i przesłanie aplikacji nie jest równoznaczne z przyjęciem na wolontariat.

Decyzję o przyjęciu do grona Wolontariuszy, czyli pozytywnego rozpatrzenia aplikacji i podpisaniu umowy, podejmuje organizator.

Szczegółowe informacje dotyczące wolontariatu można znaleźć na stronie festiwalu.

Do zobaczenia we Wrocławiu!

About the author