Konkursy 61. KFF

Przed nami kolejna edycja Krakowskiego Festiwalu Filmowego realizowana w trudnych dla świata i kultury czasach. Jedną z odsłon tegorocznej edycji 61. Krakowskiego Festiwalu Filmowego będzie Świat obok pandemii

14 najnowszych filmów z całego świata, zakwalifikowanych do prestiżowego konkursu dokumentalnego, zabierze widzów do  alternatywnej rzeczywistości bez śladów pandemii, ale pełnej równie poważnych problemów. Filmy z prestiżowych festiwali, a także długo oczekiwane premiery światowe będą rywalizować o Złoty i Srebrne Rogi przed międzynarodowym jury. Wśród nich 2 polskie produkcje.

Pokażemy filmy, które prezentują zarówno ciemne, jak i jasne strony współczesnego świata. Konkursowe tytuły mierzą się z osobistymi i zbiorowymi traumami, rejestrują rozmaite napięcia i wrzenia, ale także są zapisem przemian  dokonujących się w różnych częściach naszego globu – przede wszystkim za sprawą niekonwencjonalnych bohaterów i bohaterek. – podsumowuje selekcję konkursową, Anita Piotrowska, krytyczka filmowa, kuratorka Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

About the author