Pięć Smaków – ruszyła sprzedaż karnetów

Karnety na 14. Pięć Smaków już dostępne – zapraszamy na festiwal w kinach i internecie!

Fot. organizatorzy


Tegoroczny Azjatycki Festiwal Filmowy Pięć Smaków odbędzie się w formie hybrydowej: zarówno w warszawskich kinach, jak i na specjalnej platformie internetowej. Od 25 listopada do 2 grudnia widzowie z całej Polski będą mieli okazję odkrywać różnorodne oblicza kinematografii Azji Wschodniej i Południowo-Wschodniej.
Jeśli nie wyobrażasz sobie festiwalu bez dzielenia emocji z innymi widzami na sali kinowej – zapraszamy przed duży ekran. Jeśli wolisz w tym roku ograniczyć przemieszczanie się, a wciąż uczestniczyć w wielkim azjatyckim święcie – proponujemy karnet online z dostępem do specjalnej festiwalowej oferty VOD. Na wszystkich widzów czekają, jak zawsze, dodatkowe atrakcje – spotkania z gośćmi, filmowe wprowadzenia i ciekawostki od naszych ekspertów, a także wyjątkowe niespodzianki, które pozwolą nam wszystkim poczuć klimat dalekiej podróży przez miasta i bezdroża azjatyckiego kontynentu.

Karnety

Tegoroczny program to historie o bliskości, odnajdywanej w rodzinie i poza jej ramami; o układaniu życia zupełnie na nowo i powrotach do korzeni. Podyskutujemy o bieżących wydarzeniach politycznych i społecznych wyzwaniach, odkryjemy zakątki, w które nie trafiają zazwyczaj turyści. Dowiemy się, jak mocno sztuka kulinarna powiązana jest z kulturą i najgłębszymi ludzkimi uczuciami. Poznamy zaskakujące oblicze najbardziej nowoczesnych technologii.

Sekcje tematyczne

Nowe kino Azji – palące tematy, zaskakujące formy, mistrzowie azjatyckich kinematografii
Parasites – przewrotne kino społeczne niepokornych twórców z Korei Południowej
Kino ze smakiem – kulinarne niespodzianki filmowe i tajniki azjatyckich kuchni
Podróż do Azji – ukryte zakątki kontynentu, lokalne tradycje i urzekająca atmosfera wojaży w nieznane
Hongkong dziś – metropolia w obliczu wielkich politycznych przemian i nostalgia za barwną przeszłością wielokulturowego miasta
Azjatycki VR – artystyczne i rozrywkowe oblicze wirtualnej rzeczywistości
Asian Cinerama – nominowane do Asian Film Awards przeboje i dzieła uznanych mistrzów
Zasady funkcjonowania karnetów festiwalowych
Na 14. AFF Pięć Smaków dostępne są dwa rodzaje karnetów:

  1. Karnet Pięć Smaków umożliwia wstęp na wszystkie projekcje filmowe (za wyjątkiem uroczystego otwarcia) podczas festiwalu w kinie oraz dostęp do wszystkich filmów na festiwalowej platformie wideo. Ilość dostępnych karnetów jest ograniczona.
  2. Karnet Pięć Smaków Online umożliwa dostęp do wszystkich filmów na festiwalowej platformie wideo. Ilość karnetów online jest nielimitowana i będą dostępne w sprzedaży także w trakcie trwania festiwalu.

Od 29 października dostępne będą również bilety na pojedyncze pokazy zarówno w kinach jak i na platformie internetowej. Na internetowej platformie Pięciu Smaków znajdzie się zdecydowana większość filmów z programu festiwalu. Znaczna część dostępna będzie bez ograniczeń przez całe osiem dni festiwalu, kilka tytułów będzie można obejrzeć w określonych limitach czasowych.

Dostęp do filmów będzie możliwy wyłącznie na terytorium Polski.

  1. edycja festiwalu odbędzie się w Warszawie oraz online w dniach 25 listopada – 2 grudnia 2020.

Pełen program festiwalu i wydarzeń towarzyszących ogłoszony zostanie 29 października 2020.

Źródło: materiały prasowe

Projekt „Filmowe Centrum Festiwalowe” zrealizowano w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kultura w sieci

About the author