Kino Dzieci w kinach i online

Tegoroczna hybrydowa formuła festiwalu – odbywającego się jednocześnie online i w 21 kinach – gwarantuje szeroki dostęp do ponad 150 filmów i kilkunastu wydarzeń towarzyszących bez wychodzenia z domu.

Oprócz kreatywnych warsztatów dla dzieci w tym tygodniu w programie także filmowe warsztaty rodzinne, spotkanie z uważnością, a także webinary dla opiekunów i nauczycieli. Na zakończenie festiwalu przewrotnie wybierzemy się w podróż do samych początków kina. Seansowi kina niemego towarzyszyć będzie muzyka grana na żywo! 7. MFF potrwa do niedzieli 4 października. 

Pełny harmonogram projekcji oraz wydarzeń stacjonarnych i online dostępny jest na stronie www.kinodzieci.pl. Bilety na seanse kinowe dostępne są w kasach i na stronach internetowych kin. Karnety w cenie 50 zł na wszystkie filmy online oraz bilety na pojedyncze pokazy online do kupienia przez stronę www.kinodzieci.pl.


W sekcji Kino Dzieci o wychowaniu we wtorek (29 września, godz. 20:00) edukatorki z TR Warszawa – Anna Rochowska, Helena Świegocka, Marta Bernatowicz – poprowadzą webinar „Teatr jako narzędzie integracji, edukacji i indywidualnego rozwoju” poświęcony filmowi „Dzień dobry, Panie Fotis” (reż. Dimitry Kouzi, Grecja, 2019). Z zespołem Edukacji TR Warszawa spotkamy się jeszcze w czwartek (1 października, godz. 20:00) na warsztatach dla nauczycieli i edukatorów „Wspólne tworzenie scenariuszy teatralnych jako szansa na rozwijanie społecznego potencjału dzieci„. Na wydarzenia obowiązują zapisy.

Źródło: materiały prasowe

Projekt „Filmowe Centrum Festiwalowe” zrealizowano w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kultura w sieci

About the author