Branżowo na Transatlantyku

Podczas 4. edycji bezpłatnych warsztatów dla młodych producentek/ów oraz reżyserów/ek uczestnicy rozmawiać będą o kluczowych elementach postprodukcji.

Mówić będą o najważniejszych działaniach związanych z postprodukcją obrazu i dźwięku, efektami specjalnymi, ale także z logistyką i tworzeniem realnego kosztorysu. 
Wykładowcami i wykładowczyniami będą producentki filmowe – Aneta Hicknibotham i Agnieszka Kurzydło oraz eksperci od postprodukcji z firm DI Factory i Aeroplan Studios (Rondo Sztuki, 5-7 października).

Tak było na Lodołamaczu przed rokiem. Fot. organizatorzy

Transatlantyk PRO

Festiwal Transatlantyk w roku swojego jubileuszu szczególnie wspiera twórców na początku swojej kariery i w związku z tym zaprasza młodych reżyserów i producentów na indywidualne konsultacje dotyczące międzynarodowej strategii festiwalowej. Przez cały czas trwania 10. edycji Joanna Łapińska, Dyrektor Programowa Transatlantyku oraz Ola Salwa, prorgamerka i szefowa sekcji branżowej będą doradzać twórczyniom i twórcom: jak wybrać festiwale spoza „wielkiej trójki”, w programie których imprez filmowych warto się znaleźć, jak zainteresować swoim filmem programera danego wydarzenia, gdzie go poznać i czy zawsze należy zdawać się na opinię agenta sprzedaży (o ile udało się nam go zdobyć). Konsultacje będą bezpłatne, liczba miejsc jest ograniczona.

Źródło: materiały prasowe

Projekt „Filmowe Centrum Festiwalowe” zrealizowano w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kultura w sieci

About the author