Siedmiu mistrzów na Pięciu Smakach

„Septet” – siedmiu mistrzów hongkońskiego kina na otwarcie 14. Pięciu Smaków!Wyjątkowa produkcja, zrealizowana z inicjatywy Johnniego To, uświetni oficjalne otwarcie 14 edycji Azjatyckiego Festiwalu Filmowego Pięć Smaków.

„Septet” to hołd dla historii kina Hongkongu i samego miasta. Film miał mieć swoją światową premierę na tegorocznym festiwalu w Cannes. 

Siedmiu mistrzów hongkońskiego kina i siedem nowel rozgrywających się w kolejnych dekadach od lat 50. do dziś. To niezwykły pomysł wybitnego twórcy kina akcji, Johnniego To, który do współpracy zaprosił legendy lokalnej kinematografii: Sammo Hunga, Ann Hui, Patricka Tama, Yuena Woo-pinga, Ringo Lama oraz Tsui Harka. Film znalazł się w oficjalnej selekcji Cannes 2020, jednak ze względu na ograniczenia spowodowane pandemią nie miał jeszcze swoich kinowych pokazów. 

Twórcy wracają do własnych artystycznych korzeni – „Septet” zrealizowany został w całości na tradycyjnej taśmie filmowej, a autorzy z nostalgią przyglądają się zjawiskom, które wpłynęły na historię regionu i ukształtowały ich własne biografie. Film łączy tradycje kantońskiego kina obyczajowego i odwagę hongkońskiej nowej fali z uwielbieniem dla ukochanego przez widzów na całym świecie kina akcji. 

14. edycja festiwalu odbędzie się w Warszawie oraz online w dniach 25 listopada – 2 grudnia 2020. 

Więcej na stronie piecsmakow.pl

Źródło: materiały prasowe

Projekt „Filmowe Centrum Festiwalowe” zrealizowano w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kultura w sieci

About the author