Kino na Granicy ze wsparciem artystów

Organizatorzy odwołanego z powodu obostrzeń 22. Przeglądu Filmowego Kino na Granicy otrzymują wyrazy wsparcia i solidarności ze strony gości i osób, które od lat biorą udział w tej imprezie. Ruszyła też sprzedaż tegorocznego zestawu festiwalowego.



W pierwszych dniach sierpnia, na wiadomość o wprowadzeniu w powiecie cieszyńskim tzw. żółtej strefy i związanych z nią zwiększonych obostrzeń, organizatorzy Przeglądu Kino na Granicy zdecydowali się odwołać tegoroczną edycję imprezy. Na tę wiadomość spontanicznie zareagowali zaproszeni goście. Sztab organizacyjny otrzymuje wciąż telefony i maile od zaprzyjaźnionych twórców i dziennikarzy, którzy mieli wziąć udział w Kinie na Granicy. W mediach społecznościowych pojawiły się liczne zdjęcia ze słowami wsparcia. Przesłanie otuchy popłynęło między innymi od Krystyny Jandy, Jana Peszka, Karoliny Gruszki, Marka Koterskiego z Małgorzatą Bogdańską, Małgorzaty Kożuchowskiej, Kamilli Baar, Bartłomieja Topy, Juraja Loja, Janusza Chabiora, Małgorzaty Zajączkowskiej, Artura Barcisia, Danuty Stenki, Tomasza Kota i Agnieszki Holland, której film „Szarlatan” miał otworzyć tegoroczne Kino na Granicy.
– Dyrektor programowy, który dostaje takie wsparcie jest dyrektorem szczęśliwym. Nawet w sytuacji obiektywnie trudnej. Tęsknota naszych przyjaciół za Cieszynem, jest tęsknotą za normalnością. Czekamy na to wszyscy. Doczekamy się – mówi Łukasz Maciejewski, dyrektor programowy Kina na Granicy po stronie polskiej.

Organizatorzy monitorują też cały czas sytuację, mając nadzieję, że uda się choćby w symboliczny sposób zaznaczyć obecność 22. edycji Przeglądu Filmowego Kino na Granicy na polskiej i czeskiej mapie festiwalowej. Decyzje w tej sprawie przekazywać będą na bieżąco.

Źródło: materiały prasowe

Projekt „Filmowe Centrum Festiwalowe” zrealizowano w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kultura w sieci

About the author