Plenery Film Spring Open 2020

Otwarto zapisy na piętnaste, rocznicowe Plenery Film Spring Open, które odbędą się wyjątkowo online w terminie 13-22.10.2020.

Tematem wiodącym w 2020 roku będzie „Nowoczesna, ekologiczna i bezpieczna w czasach pandemii produkcja filmowa”.

Plenery Film Spring Open to unikatowe na skalę nie tylko Polski, ale i Europy dziesięciodniowe warsztaty audiowizualne oparte o nowe technologie i narzędzia. To innowacyjne laboratorium, gdzie wykluwają się nowe idee w oparciu o to, co ma do zaoferowania przemysł. Są skierowane do filmowców, studentów i pasjonatów, którzy pod okiem specjalistów rozwijają wspólne projekty audiowizualne wzbogacając umiejętności artystyczne i techniczne, eksperymentują, uczą się nowych technologii i konsultują swoje pomysły z mistrzami.

Wyprzedzamy trendy i stymulujemy uczestników do patrzenia w przyszłość sztuki AV. Poszerzamy kreatywną rzeczywistość łącząc sztukę, naukę i biznes.” – mówi Sławomir Idziak twórca Plenerów Film Spring Open.

Dla kogo?

Co roku w Plenerach bierze udział około 350 filmowców, studentów, absolwentów, przedstawicieli wszystkich kierunków i zawodów filmowych: producenci, scenarzyści, reżyserzy, operatorzy, kompozytorzy, scenografowie, aktorzy, montażyści, realizatorzy dźwięku, kompozytorzy, specjaliści VFX, animatorzy, Youtuberzy, kostiumografowie, charakteryzatorzy, technicy, filmoznawcy, ale także przedstawiciele zawodów, które mają wpływ na przyszłość branży audiowizualnej: programiści, graficy komputerowi, game developerzy, specjaliści VR i AR, videoblogerzy, stereografowie.

Nasz Program – Festiwal Robienia filmów

Nasza Strategia edukacyjna – to nauka przez pracę – robienie filmów i projektów AV w trakcie trwania Plenerów pod opieką wybitnych specjalistów w grupach warsztatowych dotyczących różnych gałęzi sztuki audiowizualnej. Planujemy grupy filmu dokumentalnego, reklamowego, interakcyjnego, animowanego, projektów dedykowanych do Internetu, a także filmów realizowanych w wirtualnej scenografii i projektów AV dla internetowego odbiorcy. Jak co roku będą grupy VR i AR, CGI i nowoczesnego montażu,

Wykłady, dyskusje i konsultacje młodych twórców, artystów, profesjonalnych filmowców, studentów i pasjonatów w 2020 odbędą się Online.

About the author