KFF Industry: branżowo

Czołowi przedstawiciele branży z całego świata, m.in selekcjonerzy Berlinale, Sundance, Locarno oraz najważniejszych międzynarodowych festiwali animowanych i dokumentalnych, będą gośćmi tegorocznego, organizowanego po raz osiemnasty KFF Industry.

W programie jak co roku warsztaty, pitchingi, prezentacje, spotkania networkingowe i cyfrowa wideoteka online. Nowością są wydarzenia dotyczące produkcji XR i VR oraz V4 Co-pro Meetings – spotkania koprodukcyjne państw Grupy Wyszehradzkiej.

Dla animatorów

Nieodłączną częścią KFF Industry jest Animated in Poland – sekcja programu KFF Industry skupiająca się na filmie animowanym. Obejmuje ona panele dyskusyjne, prezentację projektów i studiów animacji oraz spotkania indywidualne w formule one-on-one. Części animacyjne zaplanowane są na 29 i 30 maja.

Dla dokumentalistów

Jednym ze stałych elementów programu KFF Industry są współorganizowane wraz z Fundacją Filmową im. Władysława Ślesickiego warsztaty kończące DOC LAB POLAND – największy w Polsce program skierowany do dokumentalistów. W tym roku uczestnicy będą się przygotowywać do prezentacji podczas pitchingów pod okiem tutorów. Finałem warsztatów będą dwie sesje pitchingowe Docs to Go   oraz Docs to Start, czyli prezentacja polskich projektów w fazie dewelopmentu oraz  w fazie montażu lub postprodukcji. W tym roku dodatkowo – w ramach projektu DOC LAB POLAND & UKRAINE – do polskich twórców dołączą artyści i producenci z Ukrainy. Na obu pitchingach zaprezentowanych zostanie w sumie 28 projektów.

Podczas 63. edycji Krakowskiego Festiwalu Filmowego gościem specjalnym będzie kinematografia hiszpańska. W ramach KFF Industry odbędą się dwa wydarzenia Focus on Spain: polsko-hiszpańskie spotkanie koprodukcyjne w formie round table z udziałem producentów z Polski i Hiszpanii oraz prezentacja i panel dotyczący produkcji i finansowania filmów dokumentalnych w Hiszpanii.

Z myślą o producentach szukających zagranicznych partnerów  organizowany jest  CEDOC – Central European Documentary Co-Production Market W tym roku częścią marketu będzie także V4 Co-Pro Meetings –  spotkania koprodukcyjne dla profesjonalistów filmowych z krajów Grupy Wyszehradzkiej.

Nowością podczas tegorocznej edycji KFF Industry będzie wydarzenie Nowe narracje (&) XR, dotyczące wirtualnej rzeczywistości. Wydarzenia branżowe zakończą Spotkania Filmowców. Panele Dokumentu i Animacji współorganizowane przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich.

Co roku w KFF Industry bierze udział ok. 800 branżowych gości z całego świata. W tym roku także spodziewamy się podobnej liczby międzynarodowych twórców, producentów, ekspertów, konsultantów, agentów sprzedaży, dystrybutorów, przedstawicieli funduszy filmowych, stacji telewizyjnych i festiwali filmowych, którzy przyjadą do Krakowa pod koniec maja.

About the author