Kino na Granicy odwołane

Tegoroczna edycja Kina na Granicy została odwołana. „Nie o taki żółty nam chodziło” – podkreślają organizatorzy.

Żółty kolor towarzyszył od początku organizacji 22. edycji Przeglądu Filmowego Kino na granicy. Wywoływał radość i dodawał energii do działania, zwłaszcza w trudnych chwilach narodowej kwarantanny i niepewności organizacyjnej. Teraz na żółto na mapie opublikowanej w czwartek rano przez polskie Ministerstwo Zdrowia „zaświecił się” powiat cieszyński. 

– W związku z ograniczeniami wprowadzonymi przez ten resort jesteśmy zmuszeni odwołać nasze tegoroczne spotkanie na polsko-czeskiej granicy. Jak wiemy, nowy system obostrzeń w wybranych powiatach dotyczy targów i kongresów, wydarzeń sportowych i kulturalnych, gastronomii, sanatoriów, wesel, transportu oraz obowiązku noszenia maseczek. Lista powiatów będzie poddawana bieżącej analizie, a ministerstwo i modyfikowana dwa razy w tygodniu – piszą organizatorzy.

Nowe okoliczności oraz troska o bezpieczeństwo nie pozwalają na zorganizowanie 22. Kina na Granicy w terminie od 21 do 26 sierpnia. Czekamy za rok.

Źródło: materiały prasowe

Projekt „Filmowe Centrum Festiwalowe” zrealizowano w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kultura w sieci

About the author