Jakub Kijowski z Nagrodą PSC

Stowarzyszenie Autorek i Autorów Zdjęć Filmowych (PSC) wręczyło nagrody za najlepsze zdjęcia do pełnometrażowego filmu fabularnego, dokumentalnego i serialu.

Fot. Andrzej Tokarczyk

Nagrodzeni to Jakub Kijowski, Zuzanna Zachara-Hassairi i Wojciech Staroń oraz Bartłomiej Kaczmarek. Zwycięzcy zostali ogłoszeni na XI Gali wręczenia Nagród PSC, która odbyła się w Auli Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Jakub Kijowski otrzymał Nagrodę PSC za zdjęcia do filmu „THE SILENT TWINS”. Jest to jego pierwsza Nagroda PSC. W poprzednich latach był dwukrotnie nominowany do Nagrody, za zdjęcia do filmów: „Fuga” (2019 r.) oraz „Córki Dancingu” (2016 r.). Zuzanna Zachara-Hassairi i Wojciech Staroń zostali nagrodzeni za zdjęcia do filmu dokumentalnego „Pisklaki”. Jest to druga statuetka dla Wojciecha Staronia, w 2018 roku otrzymał nagrodę za zdjęcia do pełnometrażowego filmu fabularnego „Świt”.  

Bartłomiej Kaczmarek już po raz drugi otrzymał nagrodę za najlepsze zdjęcia do serialu. W tegorocznej nagrodzie za serial „Wielka Woda”, w minionym roku za serial „Rojst’97”.
Jest to jego trzecia statuetka, w 2021 roku otrzymał Nagrodę PSC za zdjęcia do filmu „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”. 

Laureaci Nagrody PSC 2023:

  • Najlepsze Zdjęcia do Pełnometrażowego Filmu Fabularnego – „THE SILENT TWINS”

Jakub Kijowski

  • Najlepsze Zdjęcia do Filmu Dokumentalnego – „Pisklaki”

Zuzanna Zachara-Hassairi i Wojciech Staroń

  • Najlepsze Zdjęcia do Odcinka Serialu:

Bartłomiej Kaczmarek, „Wielka Woda” odc. 5

About the author