Nagrody PSC przyznane

25 marca 2023 w warszawskiej auli Akademii Sztuk Pięknych wręczono doroczne nagrody Stowarzyszenia Autorek i Autorów Zdjęć Filmowych PSC.

Autorki i autorzy zdjęć filmowych nagradzali swoich kolegów i koleżanki z branży w trzech kategoriach: Najlepsze zdjęcia do odcinka serialu, Najlepsze zdjęcia do filmu dokumentalnego oraz Najlepsze zdjęcia do filmu fabularnego. Gala odbyła się po raz 11.

Nagrody za serial, dokument i fabułę

W kategorii Najlepsze zdjęcia do odcinka serialu nagrodę otrzymał Bartek Kaczmarek za zdjęcia do „Wielkiej wody”.

W kategorii dokumentalnej – trofeum otrzymali Wojtek Staroń i Zuzanna Zachara za „Pisklaki”, zaś w kategorii fabularnej doceniono Kubę Kijowskiego za zdjęcia do filmu Agnieszki Smoczyńskiej „The Silent Twins”.

Pomysłodawcą Nagrody jest wyróżniony w tym roku operator Jerzy Zieliński, zaś konkurs dokumentalny zainicjował – również nagrodzony w tym roku Wojciech Staroń.

Jak co roku wręczono również Nagrodę Specjalną PSC, którą przyznano reżyserowi Filipowi Bajonowi, a Nagrodę za Całokształt Twórczości otrzymał Jerzy Zieliński. Nowością podczas tegorocznej ceremonii była Nagroda Honorowa, którą otrzymał Sylwester Adamski z firmy Heliograf.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Na zdjęciu Bartek Piotrowski i Piotr Śliskowski podczas tegorocznej Gali.

About the author