Program EnergaCAMERIMAGE

Znamy już program tegorocznej, jubileuszowej edycji Festiwalu EnergaCAMERIMAGE! Na uczestników wydarzenia czekają premiery najbardziej wyczekiwanych filmów, przeglądy z twórcami, seminaria i warsztaty z mistrzami światowego kina.

Wydarzenie rozpocznie się od mocnego akcentu, projekcji najnowszego filmu Sama Mendesa- „Empire of light”, po którym organizatorzy zapraszają na spotkanie z reżyserem. W Toruniu pojawią się także m.in. Jean-Jacques Annaud (twórca m.in. filmów „Imię róży”, „Siedem lat w Tybecie” i „Wróg u bram”), czy określany przez czasopismo Esquire „najważniejszym dokumentalistą naszych czasów” Alex Gibney. Jednym z najważniejszych gości tegorocznej edycji Festiwalu EnergaCAMERIMAGE będzie Stephen H. Burum, twórca zdjęć do takich filmów jak „Nietykalni”, „Życie Carlita” i „Mission Impossible”, wyróżniony festiwalową nagrodą za całokształt twórczości. W programie wydarzenia znalazł się również przegląd niezwykle oryginalnych produkcji niemieckiej reżyserki awangardowej Ulrike Ottinger, oraz spotkanie z Sarah Greenwood („Duma i uprzedzenie”, „Pokuta”, „Scherlock Holmes”, „Piękna i Bestia”), wyróżnionej Nagrodą Specjalną dla scenografki.

Ciekawym punktem programu będą też dziś ogłoszone Pokazy Specjalne, wśród których znajdziemy takie filmy, jak: Duchy Inisherin, Batman, Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu, Szepty i krzyki, IO, Wystawka, Glass Onion: Film z serii „Na noże”, Inland Empire, Notre-Dame płonie, Trzynastu i Women Talking.

Zapraszamy do Torunia od 12 do 19 listopada!

Szczegółowy program wydarzenia znaleźć można tutaj: https://camerimage.pl/energacamerimage-2022/program-2022/

Karty wstępu dostępne na stronie: https://camerimage.pl/energacamerimage-2022/karty-wstepu-informacje-ogolne/

About the author