WAMA Film Festival – nabór

Trwa nabór filmów do dwóch sekcji konkursowych 9. edycji WAMA Film Festival w Olsztynie. Filmy do Konkursu Filmów Krótkich oraz Międzynarodowego Konkursu Koprodukcji Filmowych można nadsyłać do 27 sierpnia 2022 roku.


Filmowe wydarzenie Warmii i Mazur odbędzie się już na początku października w Olsztynie. Prezentowane w trakcie festiwalu filmy każdego roku zdobywają uznanie międzynarodowego grona krytyków i publiczności. „Aida” – zeszłoroczny zwycięzca WAMA FF – otrzymał aż trzy Europejskie Nagrody Filmowe w kategoriach: „Najlepszy Film”, „Najlepsza Reżyseria” oraz „Najlepsza Aktorka”. Ten poruszający obraz wyróżniła także publiczność olsztyńskiego festiwalu.

W Międzynarodowym Konkursie Koprodukcji Filmowych udział wezmą pełnometrażowe filmy fabularne, w których realizację byli zaangażowani twórcy z kilku krajów. Grand Prix przyznane w głosowaniu publiczności otrzyma polski dystrybutor zwycięskiego tytułu.

O Grand Prix i Nagrodę Specjalną powalczą twórcy, którzy zgłoszą swoje filmy do Konkursu Filmów Krótkich. Jury przyznana również nominacje do Nagród im. Jana Machulskiego. Specjalne wyróżnienie ogłosi także Jury Warmii i Mazur. Od ubiegłego roku nagroda ta nosi imię Anny Wasilewskiej – osoby, bez której festiwal nie miałby szans powstać i rozwijać się w stolicy regionu.

Lista filmów zakwalifikowanych do obu konkursów zostanie opublikowana 12 września 2022 roku na stronie festiwalu.

  1. WAMA Film Festival odbędzie się między 4 a 8 października 2022 roku w Olsztynie.

About the author