Kino Dzieci Docs

Na początku czerwca na zaproszenie tutorki Kirsten Bonnén Rask Warszawę odwiedził wieloletni współpracownik Larsa von Triera – Anders Refn. Duński montażysta przeprowadził trzydniowe konsultacje z jedną z uczestniczek warsztatów Kino Dzieci Docs – Agą Borzym, reżyserką Dziewczyńskich historii.

Fot. mat. prasowe

Konsultacje były częścią specjalnego programu mającego na celu dodatkowe indywidualne wsparcie dla uczestników warsztatów Kino Dzieci Docs.

„Dzięki warsztatom Kino Dzieci Docs miałam szczególną okazję skonsultować projekt z Andersem Refnem (znanym z pracy przy filmach Przełamując fale, Antychryst). Przez 3 dni omawialiśmy nakręcone sceny i układaliśmy na nowo pierwsze 30 minut mojego filmu. Była to praca z twórcą o dużym doświadczeniu, który chętnie się nim dzieli a jednocześnie jest otwarty na zdanie drugiej osoby. Te konsultacje to była wyjątkowa przyjemność i inspiracja, by inaczej spojrzeć na materiał.”, powiedziała nam Aga Borzym, po zakończeniu konsultacji z Andersem Refnem.

Kolejna runda warsztatów w Norwegii pod koniec sierpnia.

Kino Dzieci Docs – rozwijaj swój projekt z nami!

Kino Dzieci Docs to 15-miesięczny polsko-norweski program skierowany do twórców rozwijających projekty dokumentalne dla młodego widza na etapie dewelopmentu i preprodukcji. W programie mogą wziąć udział filmy krótko-, średnio- i pełnometrażowe oraz seriale.

Warsztaty Kino Dzieci Docs składają się z czterech rund warsztatowych w Polsce i Norwegii oraz opierają się na pracy na materiale filmowym realizowanym przez uczestników w ramach programu.

W każdej edycji rozwijanych jest 6 projektów.

Podczas programu, reżyserzy wspólnie z tutorami analizują jaki rodzaj dodatkowego wsparcia jest im najbardziej potrzebny, na konkretnym etapie pracy nad projektem. W przypadku Dziewczyńskich historii, które mają już ukończoną większość część zdjęć, najważniejsze były konsultacje montażowe, ale wsparcie dla każdego projektu jest dostosowywane indywidualnie.

Zapraszamy na profile w social mediach (Facebook, Instagram, LinkedIn), gdzie będą informacje o kolejnych postępach na temat projektów rozwijanych na Kino Dzieci Docs, a wszystkich dokumentalistów zachęcamy do dołączenia do drugiej edycji programu.

Nabór projektów na 2. edycję trwa do 1 sierpnia!

Szczegóły: https://kidskinoindustry.pl/kids-kino-docs-opens-the-call-for-the-second-edition/

Program Kino Dzieci Docs organizowany jest przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty i Sornorsk Filmcenter AS.

About the author