Rada Artystyczna Młodzi i Film

41. edycją Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film zainaugurowana zostanie działalność Rady Artystycznej, powołanej przez Koło Młodych Stowarzyszenia Filmowców Polskich, w składzie: Piotr Domalewski, Katarzyna Klimkiewicz, Michał Szcześniak, Anna Zamecka.

P.Domalewski, fot arch. MiF

Rada Artystyczna będzie głosem doradczym Festiwalu Młodzi i Film przy wyborze filmów do sekcji konkursowych. Michał Szcześniak, przewodniczący Koła Młodych SFP, tak mówi o koszalińskim festiwalu:


Katarzyna Klimkiewicz-Fot.-Magdalena-Kaczmarek

Młodzi i Film to jeden z najważniejszych festiwali dla startujących filmowców. Dziś przeżywa swoje apogeum, bo debiutów powstaje rekordowo dużo. A ich autorzy mają doskonały warsztat, tworzą kino świadome, na światowym poziomie. Debiuty kształtują branżę. Tu mogą się ze sobą spotkać i konfrontować nie tylko filmy, ale też pomysły na przyszłość kina.

MiF to pierwsze spotkania, z których tworzą się grupy filmowe i przyjaźnie. Kształtuje się branża i oczywiście pomysły na filmy. Świadomość tego, że jesteśmy grupą zawodową i warto sobie wzajemnie pomagać. Tu po raz pierwszy młodzi są razem, poznają się na lata.


Michał Szcześniak-Fot.-Coco_Knudson

Z festiwalową rodziną są związani od lat – to tu w Koszalinie pokazywali swoje pierwsze filmy, konfrontowali się z publicznością, odbierali nagrody i zasiadali w Jury.


Anna Zamecka, fot. arch. MiF

About the author