24. Kino na Granicy

Znamy plakat 24. edycji Przeglądu Filmowego Kino na Granicy. Akcentuje kolor, światło i blask – symbole energii, ruchu i zabawy.

Tak właśnie organizatorzy zapowiadają tegoroczny festiwal: jako pełen radości ze spotkania z kulturą. W jego programie znajdą się bowiem nie tylko filmy, ale i, jak zawsze koncerty, wystawy oraz bogaty program literacki. Równie ważne, jak wydarzenia, będą dyskusje o sztuce z twórcami i przyjaciółmi, którzy co roku odwiedzają polski i Czeski Cieszyn. Właśnie z powodu spotkań Kino na Granicy wraca na prośbę uczestników do organizacji imprezy w majówkę. To termin, który wpisał się już w kalendarz polskich i czeskich kinomanów. 

– W tym roku podeszłam do plakatu dość symbolicznie. Wracamy do majowego terminu, do którego widzowie są przyzwyczajeni. Bo Kino na Granicy zmienia miasto. W jego czasie Cieszyn dosłownie się ożywia i na wskroś tętni życiem: spotkaniami, rozmowami, filmami i muzyką przez całą dobę. Stąd też pomysł na wykorzystanie motywu neonu, którego żywe kolory budzą pozytywne skojarzenia z zabawą, pięknie rozświetlonym, żywym także nocą miastem. Tak, jak na plakacie, u nas też nie brakuje feerii barw i świateł, czy to podczas koncertów i imprez w klubie festiwalowym, czy też w trakcie projekcji plenerowych, kiedy świeci nie tylko ekran projekcyjny, ale i gwiaździste niebo. Wyobrażam sobie neon Kina na Granicy na cieszyńskim Rynku albo w okolicach Wzgórza Zamkowego … – rozmarza Iwona Cichy, autorka plakatu i oprawy graficznej tegorocznego Przeglądu.

Sprzedaż akredytacji i pakietów uczestników na tegoroczny festiwal już się rozpoczęła. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie https://kinonagranicy.pl.

24. Przegląd Filmowy Kino na Granicy odbędzie się w dniach 29 kwietnia – 3 maja 2022 roku w Cieszynie i Czeskim Cieszynie. 

About the author