Jubileuszowa Script Fiesta

Jedyny w Polsce – i jeden z największych w tej części Europy – festiwal scenarzystów powraca w nowej, odświeżonej odsłonie, by edukować, inspirować i wyciskać siódme poty z młodych adeptów tajemnej sztuki scenariopisarstwa!

Tym razem wydarzenie odbędzie się stacjonarnie w dniach 31.03-3.04.2022 w Kinie Elektronik i Warszawskiej Szkole Filmowej, a jego przedłużeniem będzie edycja online zaplanowana na platformie Think Film od 4.04.-17.04.2022 r.

OSTATNIA SZANSA! KONKURS NA NAJLEPSZY SCENARIUSZ POLSKIEGO FILMU FABULARNEGO!

10.edycji festiwalu Script Fiesta towarzyszyć będzie nowa, wyjątkowa inicjatywa, która ma spory potencjał, by nieźle namieszać nie tylko w środowisku scenarzystów, ale w branży audiowizualnej w ogóle.


Pozostając – nomen omen – w duchu takich szczytnych akcji jak „Scenarzysta nie jest duchem” (zapoczątkowanej przez wieloletniego partnera Festiwalu, Gildię Scenarzystów Polskich), Script Fiesta ogłasza pierwszą odsłonę KONKURSU NA NAJLEPSZY SCENARIUSZ POLSKIEGO FILMU FABULARNEGO!

 „Przy okazji 10. edycji chcemy jeszcze silniej docenić pracę scenarzystek i scenarzystów w Polsce” – podkreśla Przemek Glajzner. – „Organizacja konkursu głównego, w którym nagroda powędruje właśnie do autora najlepszego scenariusza polskiego filmu fabularnego z ostatniego roku, to wyraz uznania dla całego środowiska”.

„Liczymy, że Konkurs okaże się jednym z kamieni milowych na drodze do wyznaczenia nowych standardów postrzegania profesji i pomoże w wydobyciu scenarzystów z cienia.” – zapewnia Przemek Glajzner.

„To będzie naprawdę wielkie przedsięwzięcie, bo przecież walczymy nie tylko o poprawę statusu scenarzystów w branży, ale też o zwiększanie świadomości o ich roli w całym łańcuchu produkcji filmowej” – dodaje Malwina Czajka.

W konkursie zmierzą się ze sobą polskie filmy fabularne, które miały swoją premierę kinową lub cyfrową w ciągu ostatnich 12 miesięcy (licząc od 1 grudnia 2020 roku). Produkcje do konkursu zgłaszać mogą zarówno producenci, reżyserzy, jak i sami scenarzyści, w porozumieniu z producentem.

W ramach Konkursu przewidziane są mistrzowskie lekcje i spotkania case study z autorami najlepszych scenariuszy konkursowych filmów. Zwiększy się przez to również liczba pokazów filmowych – wraz z 10. edycją Script Fiesta przekształca się w pełnoprawny festiwal filmowy.

About the author