Zgłoś film na KIFF

Jeszcze do 30 października KIFF przyjmuje zgłoszenia filmów krótkometrażowych.

Tylko do końca miesiąca przyjmowane są zgłoszenia krótkometrażowych filmów do pierwszej edycji KIFF (KinoGram International Film Festival). Przyjmowane są filmy o długości 3-30 minut,
w dowolnej technice. Ogłoszenie wyników nastąpi 7 listopada, a ceremonia wręczenia nagród 30 listopada 2021 w kinie KinoGram w zrewitalizowanej warszawskiej Fabryce Norblina.

KIFF to niezależny międzynarodowy festiwal filmów krótkometrażowych. Mogą w nim uczestniczyć zarówno profesjonaliści, jak i studenci oraz amatorzy.

Idealny film na nasz festiwal to taki, który ma dobrą, ciekawą historię, przesłanie do świata, ukazujący wyjątkową osobę lub sytuacje… i oczywiście jest krótkometrażowy – mówi Anna Zoll, dyrektorka
i twórczyni festiwalu.

Selekcja KIFF wybierze 30 najlepszych z nadesłanych filmów, z nich wybranych zostanie 15, z których trzech zwycięzców wyłoni jury złożone ze znanych i nagradzanych polskich filmowców i producentów: Katarzyny Adamik, Magdaleny Łazarkiewicz, Dariusza Jabłońskiego i Piotra Jaxy.

Nagrody finansowe w wysokości 500, 300 i 100 euro oraz statuetki zostaną wręczone na gali KIFF. Dodatkowo przyznane zostaną nagrody publiczności, która będzie miała możliwość głosowania podczas projekcji festiwalowych TOP 30 przez cały listopad 2021.

Zgłoszenia filmów przyjmowane są na platformie

www.filmfreeway.com/KinoGramInternationalFilmFestival.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy KinoGram (KIFF) został stworzony przez kino KinoGram – miejsce w fascynującej postindustrialnej przestrzeni dawnej Fabryki Norblina w Warszawie, skupiające się na kulturze, gdzie można spotkać najlepszych polskich twórców filmowych i ludzi przemysłu z ich lekcjami mistrzowskimi i wykładami – również dzięki bliskiej współpracy z Gildią Reżyserów Polskich. To tutaj już od września odbywać się premiery filmowe, panele dyskusyjne oraz retransmisje wydarzeń kulturalnych.

Wszystkie informacje o festiwalu znajdują się na stronie www.kinogram.pl/kiff/ oraz na platformie www.filmfreeway.com/KinoGramInternationalFilmFestival

Więcej informacji:

Edyta Bach

T. 501232302         

M. edyta.bach@ipublicity.pl

About the author