Emerging Cinematographer Awards

Rok rocznie, ICG przyznaje nagrody dla debiutujących autorów zdjęć filmowych – Emerging Cinematographer Awards (ECA).
Międzynarodowa Gildia Autorów Zdjęć Filmowych – The International Cinematographers Guild (ICG) – powstała w 1996 roku w wyniku połączenia trzech związków operatorów filmowych, działających w Nowym Jorku, Los Angeles i Chicago. Obecnie Gildia zrzesza około 8400 członków. W ramach jej struktur zrzeszeni są operatorzy kamer, asystenci kamer, technicy obrazowania cyfrowego, członkowie ekip filmowych, pracujący w branży filmowej i telewizyjnej na terenie Stanów Zjednoczonych, Kanady, a także na całym świecie.

Konkurs ten został zainicjowany w 1996 roku, a jego pomysłodawcą był Rob Kositchek, który w tamtym czasie pracował w charakterze asystenta operatora kamery. Celem dorocznego konkursu ECA, jest pielęgnowanie talentów i stworzenie obiecującym twórcom możliwości zaistnienia w przemyśle filmowym.

Cieszymy się, że po raz kolejny możemy zaprezentować zwycięskie filmy ECA podczas Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych EnergaCAMERIMAGE. Oto tegoroczni laureaci:
THE ELDER SCROLLS: LEGENDS USA, CZECHyTypowy dzień w życiu Craiga, oparty głównie na graniu i piciu kawy, zaczyna robić się interesujący, gdy bohater w magiczny sposób zostaje przeniesiony do świata gry.GREEN COBRA
USAGreen Cobra to przekraczająca granice gatunku historia zabójczyni na zlecenie… nie, przepraszam, „specjalistki ds. zakańczania życia”, która z perspektywy typowego dnia pracy opowiada ekipie filmowej historię swojej kariery zawodowej w branży zdominowanej przez mężczyzn. Na ten typowy dzień pracy składają się między innymi klienci wprost z rosyjskiej mafii, niepokojąco wymyślne metody tortur oraz jeden zbędny ekschłopak.
KINGSNAKE
USA
Gdy handlarz żywym towarem zostaje zmuszony do konfrontacji z jedną ze swoich dawnych ofiar, na jaw wychodzi mroczna strona małego miasteczka w Appalachach.
LOTUS
USA, FRANCJA
Kwiat lotosu jest postrzegany w wielu kulturach jako symbol odrodzenia, wzrostu i przemiany. Mimo że jego korzenie sięgają najciemniejszych zakamarków wodnej głębi, to właśnie lotos zradza jeden z najpiękniejszych kwiatów. Tak, jak kwiat ów stanowi znakomitą analogię ludzkiej kondycji, tak film ten to świetna ilustracja całego tego procesu.
MOLLY ROBBER
USA
Ojciec samolubnej, egzaltowanej i pozbawionej zahamowań Baker, chce ją wyrzucić z domu za niepłacenie czynszu. W tych okolicznościach bohaterka postanawia zrobić to, co uczyniłaby na jej miejscu każda inna, normalna osoba – chce okraść swojego dilera. W tym samym czasie jej zwariowany na punkcie anime, przyrodni brat Trout decyduje się potajemnie przyłączyć do zabawy. Molly Robber to pełna zwrotów akcji komedia kryminalna, opowiadająca o tym, jak ważne są więzi rodzinne, nawet wtedy, gdy najlepsze plany spalają na panewce.
PLEASANT CANYON
USA
Pleasant Canyon to rozgrywający się w 1896 roku w Kalifornii western, opowiadający historię dwóch irlandzkich braci. Dwa lata po tym, jak ich ojciec został zastrzelony w Carson City, Dusty O’Banion odkrywa, że jego młodszy brat Jasper został schwytany i uwięziony po szalonej serii napadów na banki, przeprowadzonych w celu zdobycia pieniędzy dla ich żyjącej w biedzie matki. Dusty wyrusza, by uwolnić brata z rąk amerykańskiego szeryfa i wspólnie uciec do Meksyku. Ich dramatyczna ucieczka, połączona z rodzinnymi problemami i niespodziewanie obudzoną w Dustym żądzą krwi, mogą okazać się wystarczające, aby jeden z naszych bohaterów ostatecznie stracił nad sobą kontrolę.
SINGULARITY
USA
Historia chłopca, który usiłuje zrozumieć sens życia i śmierci, w oparciu o okruchy wspomnień i zapamiętane fragmenty rozmów z ojcem.
STING
USA
Po 48 godzinach od śmierci brata bliźniaka, który przedawkował narkotyki, Connorowi udaje się przekonać detektywa nowojorskiej policji, aby ten pomógł mu w realizacji planu zemsty. W ramach kontrolowanej prowokacji bohater ma przyjąć tożsamość zmarłego brata, przeniknąć do świata ulicznych dilerów, którzy sprzedali mu śmiercionośną substancję i przyłapać ich na gorącym uczynku. Jednak przekroczywszy linię frontu heroinowej wojny w Bronksie, Connor zatraca się w nocnym życiu, w poszukiwaniu zemsty, odkupienia i odzyskania więzi z tymi, którzy odeszli.
YOUR MONSTER
USA
Nic nie układa się w życiu Laury tak, jak powinno. Chora i ze złamanym sercem, postanawia wrócić do rodzinnego domu, gdzie ze zgrozą odkrywa, że potwór, który zamieszkiwał jej szafę w czasach dzieciństwa, nadal tam jest… i chce pogadać o życiu.
Mat. EnergaCamerimage

About the author