Festiwal w Gdyni – praktycznie

Seanse w Gdyńskim Centrum Kultury i Kinie Helios, rezerwacje miejsc, maseczki i bezpieczeństwo – tak oto przebiega rozpoczęty wczoraj 46. FPFF w Gdyni.

Pomiędzy Kinem Helios a Placem Grunwaldzkim, gdzie mieszczą się Teatr Muzyczny i Gdyńskie Centrum Filmowe, w trakcie Festiwalu co pół godziny kursuje bezpłatna festiwalowa linia autobusowa.

Wszystkich akredytowanych na Festiwalu uczestników oraz dziennikarzy obowiązuje konieczność rezerwowania miejsc na seansach w systemie online. Rezerwacji można dokonywać od godziny 7.30 dnia poprzedzającego wybraną projekcję do momentu rozpoczęcia pokazu.

Wszystkie typy akredytacji zaprogramowane są na 34 punkty: jeden punkt odpowiada jednemu pokazowi filmowemu. W przypadku rezygnacji z uczestnictwa w seansie organizatorzy proszą o zwolnienie rezerwacji. Nieodwołanie jej do 15 minut przed początkiem automatycznie odejmuje cztery punkty z puli dostępnej w ramach akredytacji.

Widzów przebywających w obiektach festiwalowych obowiązuje konieczność dezynfekcji rąk oraz zasłaniania ust i nosa, również podczas seansów. Pomiędzy Kinem Helios a Placem Grunwaldzkim, gdzie mieszczą się Teatr Muzyczny i Gdyńskie Centrum Filmowe, w trakcie Festiwalu co pół godziny kursuje bezpłatna festiwalowa linia autobusowa.

About the author