Sekcja narodowa Kino Dzieci

Pocztówka z Belgii – poznajcie tytuły sekcji narodowej 8. MFF Kino Dzieci.

„Zibilla – zestaw filmów krótkich”

Swoje stałe miejsce w programie festiwalu Kino Dzieci ma sekcja, dzięki której bliżej poznajemy kinematografię z jednego, wybranego kraju lub regionu. Wędrowaliśmy już wspólnie przez Kraje Bałtyckie, Norwegię, a nawet Indie. W tym roku zapraszamy do Belgii. W ramach tej sekcji, której partnerami są Przedstawicielstwo Flandrii w Polsce i w Krajach Bałtyckich oraz Biuro Walonii-Brukseli w Polsce, zobaczymy pełne metraże oraz zestawy krótkich animacji, które powstały w tym kraju w ostatnich latach. Udowodnimy, że belgijskie kino, podejmując ważne i niezwykle aktualne tematy, traktuje młodego widza poważnie.Już dziś rezerwujcie czas na seanse podczas 8. MFF Kino Dzieci. Jesteśmy w kinach od 25 września do 3 października i online od 7 do 23 października.

Podaj pomocną łapę!

Dziewczynka, która specjalnie zostawia na śniegu rękawiczkę, by ta stała się domem dla zwierząt szukających zimą schronienia, wychowywana przez konie zebra Zibilla, która pragnie udowodnić, że odmienny wygląd nie ma żadnego znaczenia – to tylko niektórzy zwierzęcy bohaterowie czterech animacji, które zobaczymy w „Zibilli – zestawie filmów krótkich” w ramach sekcji narodowej Pocztówka z Belgii. To filmy prezentowane i doceniane na najważniejszych festiwalach świata, które pozostawią małych i dużych widzów z pięknym i bardzo aktualnym przesłaniem, że wszystkim – a zwłaszcza słabszym – trzeba podawać pomocną łapę… Albo kopyto!

Zibilla – zestaw filmów krótkich” (4+): Prawo silniejszego, Francja, Belgia, Szwajcaria 2015; Ostatni dzień jesieni, Szwajcaria, Belgia, Francja 2019; Rękawiczka, Francja, Belgia 2014; Zibilla, Francja, Belgia 2019.

W oparciu o zestaw dostępny będzie warsztat plastyczny online przygotowany przez Michalinę Drygasiewicz– animatorkę, która na co dzień pracuje z dziećmi we wrocławskim Kinie Nowe Horyzonty.

W niedzielę, 26 września, zapraszamy do warszawskiego Kina Muranów na seans animacji „Zibilla – zestaw krótkich filmów” połączony z koncertem muzyki na żywo. Projekt Muzyka to trio muzyków i pedagogów: Aleksandra Kapuścińska, Aleksandra Korpak i Jan Korpak. Ich miłość do muzyki, szeroko rozumianej edukacji, a przede wszystkim do dzieci zaprowadziła ich do pomysłu stworzenia tego wyjątkowego muzycznego projektu.

https://kinodzieci.pl/

About the author