Polskie Nagrody Filmowe Orły

Jerzy Matuszkiewicz został Laureatem Orła 2021 za Osiągnięcia Życia!
Kompozytor Jerzy Matuszkiewicz pierwszym Laureatem tegorocznej edycji Polskich Nagród Filmowych Orły 2021.

Nazwisko Laureata zostało ogłoszone przez Prezydenta Polskiej Akademii Filmowej Dariusza Jabłońskiego.
Nazwiska pozostałych Laureatów zostaną ujawnione w trakcie uroczystej Gali Orłów, która odbędzie się 21 czerwca 2021. Bezpośrednią transmisję przeprowadzi CANAL+ w paśmie niekodowanym.
Po raz pierwszy w 23-letniej historii Orłów koperta z wynikiem głosowania na najbardziej zaszczytną kategorię, czyli Orła za Osiągnięcia Życia, została otwarta w studiu telewizyjnym Wirtualnej Polski.

Tradycyjnie przed główną ceremonią ogłoszony zostaje tylko jeden Laureat – pozostałych zwycięzców poznamy dopiero 21 czerwca w chwili publicznego otwarcia kopert.

Jerzy “Duduś” Matuszkiewicz to muzyk jazzowy, saksofonista, kompozytor muzyki do seriali i filmów z czasów PRL-u. Autor muzyki do kultowych polskich seriali takich jak: Alternatywy 4, Czterdziestolatek,
Czterdziestolatek 20 lat później, Stawka większa niż życie, Śmieciarz, Wojna domowa, czy Życie na gorąco. Skomponował również muzykę do wielu polskich filmów, m.in Dwa żebra Adama, Jak rozpętałem drugą wojnę światową, Raj na ziemi, Nie lubię poniedziałku, Poszukiwany, poszukiwana,
czy Janosik, Zaklęte rewiry oraz Syzyfowe prace. Właśnie za muzykę do filmu Syzyfowe prace był nominowany do Orłów w kategorii najlepsza muzyka.

Na podst. mat. prasowych

About the author