Polskie filmy w Krakowie

Zbliża się Krakowski Festiwal Filmowy a w nim Panorama polskiego dokumentu. W Panoramie zobaczymy filmy o polskich twórcach: Herbercie i Krafftównie.

Kadr z filmu „Krafftówna w krainie czarów”

W panoramie prześledzimy losy wybitnych polskich twórców: Rafael Lewandowski w filmie „Herbert. Barbarzyńca w ogrodzie” odkrywa skomplikowaną osobowość genialnego autora, natomiast dokument „Krafftówna w krainie czarów” (reż. Maciej Kowalewski, Piotr Konstantinow) przeprowadza widza do fascynującego świata wybitnej aktorki. Zajrzymy również na treningi mistrzyni MMA Aleksandry Roli („Furia”) i poznamy okrytą tajemnicą historię Johanny Langefeld, najwyższej rangi esesmanki w obozach koncentracyjnych Auschwitz i Ravensbrück („Johanna Langefeld. Historia znikania”).

Krakowski Festiwal Filmowy jest na ekskluzywnej liście wydarzeń kwalifikujących do nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej aż w trzech kategoriach krótkometrażowych (fabuła, animacja, dokument), a także w kategorii pełnometrażowego filmu dokumentalnego. Laureaci Złotego i Srebrnych Smoków oraz Złotego Rogu mają skróconą ścieżkę do oscarowej selekcji. KFF  rekomenduje również filmy do Europejskiej Nagrody Filmowej w tych samych kategoriach.

About the author