NNW – warsztaty scenariuszowe

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci (NNW) zaprasza autorów projektów filmów dokumentalnych o tematyce historycznej do udziału w warsztatach scenariuszowych, które odbędą się w czerwcu 2021 r.  

Warsztaty scenariuszowe stanowią pierwszy etap przygotowań do PITCHING FORUM, które towarzyszyć będzie najbliższej edycji Festiwalu NNW w dniach 29 września – 2 października 2021 r. w Gdyni. Będzie to już szósta edycja forum, które w ubiegłych latach wykazało się wysoką efektywnością w pozyskiwaniu środków na nowe produkcje filmowe – spośród projektów prezentowanych w latach 2018-2020 powstały już 4 filmy, a 9 kolejnych jest na etapie produkcji.

Co roku PITCHING FORUM gości przedstawicieli najważniejszych instytucji, które wspierają u nas realizację dokumentów historycznych – m.in. z telewizji publicznej (Biuro Programowe Telewizji Polskiej, Dział Kreacji i Rozwoju Form Dokumentalnych, TVP Dokument, TVP Historia), telewizji komercyjnych (Canal Plus, Polsat Doku), Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego, Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, Narodowego Centrum Kultury i Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych.

Uczestnicy warsztatów scenariuszowych, pod okiem doświadczonych twórców oraz ekspertów rynku filmowego i telewizyjnego, będą mieli możliwość dopracowania wstępnych koncepcji swoich filmów i rozwinięcia ich do pogłębionych, dobrze skonstruowanych opowieści filmowych. Główne punkty programu warsztatów to:

– masterclass Macieja Drygasa – reżysera filmów dokumentalnych (m.in. „Usłyszcie mój krzyk”, „Stan nieważkości”, „Jeden dzień w PRL”, „Cudze listy”)

– omawianie pomysłów w grupach roboczych, moderowanych przez Grzegorza Packa (scenarzysta/reżyser) i Darka Dikti (producent)

– oraz konsultacje indywidualne z Maciejem Drygasem, Anną Ferens (scenarzystka/reżyserka, TVP), Arkadiuszem Gołębiewskim (scenarzysta/reżyser, producent), Franco de Pena (scenarzysta/reżyser) i Michałem Bożkiem (operator filmowy).

Organizatorzy zachęcają do zgłaszania projektów filmów o szeroko rozumianej tematyce historycznej – od najnowszych dziejów Polski i świata poczynając, po historię sztuki, filmu, muzyki czy sportu.

W zależności od rozwoju sytuacji epidemicznej, warsztaty odbędą się w formie stacjonarnej lub w trybie on-line.

ZGŁASZANIE PROJEKTÓW NA WARSZTATY

Projekty filmów do udziału w warsztatach scenariuszowych wybierane są na podstawie zgłoszeń składanych wyłącznie przez internet. Zgłoszenia należy przesyłać w terminie do 14 maja 2021 r.

Organizatorzy wybiorą maksymalnie 12 projektów. Wyniki zostaną ogłoszone na stronie internetowej www.festiwalnnw.pl. Organizator zapewnia noclegi dla uczestników, jeśli warsztaty zostaną przeprowadzone stacjonarnie. Udział w warsztatach scenariuszowych jest bezpłatny.

Aby zgłosić projekt należy:

  1. wypełnić kartę zgłoszenia, dostępną na stronie www.festiwalnnw.pl w zakładce Pitching Forum:

https://festiwalnnw.pl/wp-content/uploads/2021/04/karta_zgloszenia_WARSZTATY_SCENARIUSZOWE_NNW_2021.docx

  • do karty zgłoszenia dołączyć:
    • krótki opis filmu/pomysł (max. 1 strona A4)
    • CV producenta/profil firmy (max. 1 strona A4)
  • podpisaną kartę zgłoszenia wraz załącznikami wysłać mailem na adres: 

pitchingforum@festiwalnnw.pl .

Dodatkowo można przedstawić wstępny materiał audiowizualny (zwiastun lub prezentację filmową bohatera), przesyłając go za pośrednictwem serwisu WeTransfer na ten sam adres mailowy, tj.  pitchingforum@festiwalnnw.pl .

UWAGA: Na tym etapie materiał audiowizualny (zwiastun, prezentacja) nie jest obowiązkowy.

Wszelkie pytania w sprawie warsztatów scenariuszowych i PITCHING FORUM można kierować na adres mailowy: pitchingforum@festiwalnnw.pl .

About the author