Kameralne Lato zaprasza

13. Ogólnopolskie Spotkania Filmowe Kameralne Lato powracają do Radomia już 9 sierpnia 2020. Festiwalowi towarzyszy nowe hasło przewodnie: „Od Nowa”.

„Pandemia Covid-19 ujawniła odporności na kryzys gospodarczy. Zaczynamy życie od nowa, w nowej rzeczywistości, na nowych warunkach, z nowymi ograniczeniami, ale i nowymi możliwościami. Od nowa budujemy świat, podnosimy z kolan sektor kreatywny, przemysł filmowy, który przecież na chwilę zamarł, wracamy do festiwali i organizowania wydarzeń promujących wolny dostęp do kultury” – podkreśla dyrektor festiwalu Karolina Adamczyk.

Kameralne Lato zaprasza na liczne wydarzenia przeznaczone dla radomskiej publiczności. W ramach festiwalu będzie można spotkać się z uznanymi przedstawicielami branży filmowej w ramach cyklu Akademia Zawodowców, wziąć udział w plenerowych pokazach klasyki kina policyjnego oraz obejrzeć najnowsze produkcje krótkometrażowe prezentowane w ramach konkursów festiwalowych w kinie Elektrownia.

Do tegorocznych konkursów zgłoszono 175 filmów, a komisja selekcyjna zakwalifikowała 20 filmów do Konkursu Głównego oraz 16 do Konkursu Filmów Odrzutowych Hyde Park. W tegorocznym programie Kameralnego Lata zaplanowano m.in. pokazy plenerowe, seanse kinowe oraz kino samochodowe. Ważnym elementem festiwalu są także skierowane do młodzieży wydarzenia edukacyjne: Międzynarodowe Warsztaty Filmowe Fast oraz warsztaty ABC Pracy Z Kamerą. Od kilku lat istotną częścią festiwalu są spotkania branży filmowej, w tym roku odbywające się pod szyldem Scriptmarket.Pro, w ramach których zaplanowano panele dyskusyjne, case study nowych produkcji czy pitchingi.

W cyklu Kameralne Lato Dzieciom zostaną zaprezentowane najciekawsze polskie animacje dziecięce, kształtujące wyobraźnię młodych ludzi. Wstęp na wszystkie projekcje będzie bezpłatny. Przed projekcjami odbędą się, jak co roku, prelekcje skierowane do dziecięcej widowni prowadzone przez policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Wszystkie punkty programu odbywają się w reżimie sanitarnym, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Na wydarzenia realizowane w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia i Radomskim Klubie Środowisk Twórczych i Galerii Łaźnia obowiązują bezpłatne wejściówki do odbioru wyłącznie w dniu wydarzenia w biurze festiwalowym w MCSW Elektrownia oraz w miejscu realizacji wydarzenia na 30 minut przed jego rozpoczęciem.

Źródło: materiały prasowe

Projekt „Filmowe Centrum Festiwalowe” zrealizowano w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kultura w sieci

About the author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.