American Film Festival przyjmuje zgłoszenia do 21 lipca

Między 9 a 14 listopada odbędzie się 12. edycja American Film Festival.

fot. Barbara Lee. Prawdziwa władza, reż. Abby Ginzberg (laureat konkursu American Docs 11. AFF)

Rozpoczął się nabór zgłoszeń nowych filmów wyprodukowanych w USA, które trafią do sekcji konkursowych tegorocznej odsłony American Film Festival. Organizatorzy zapraszają producentów amerykańskich do zgłaszania filmów!

Czym jest American Film Festival?

AFF to wydarzenie na filmowej mapie Europy, odbywające się corocznie we Wrocławiu. American Film Festival od początku swojego istnienia jest platformą prezentującą współczesne niezależne kino z USA, zapomniane klasyki i retrospektywy mistrzyń i mistrzów.

Trzonem wrocławskiego festiwalu są dwie sekcje konkursowe: Spectrum i American Docs. Zachęcamy do zgłaszania filmów fabularnych i dokumentalnych, które zostaną zaprezentowane widzom American Film Festival i zmierzą się w konkursie o nagrody pieniężne w wysokości 10000 USD (Spectrum – fabuły) oraz 5000 USD (American Docs – dokumenty). W tym roku przyjmujemy także zgłoszenia do eksperymentalnej sekcji On the Edge.

Zgłoszenia można przesyłać do 10 lipca 2021. Wysłanie zgłoszeń jest bezpłatne. Minimalny czas trwania konkursowych produkcji to 60 minut.

About the author