Nabór projektów na Festiwal NNW

XII Festiwal Filmowy NNW zaprasza autorów projektów filmów dokumentalnych o tematyce historycznej do wzięcia udziału w PITCHING FORUM, które odbędzie się podczas najbliższej edycji Festiwalu w Gdyni (24-27 września 2020 r.).

Będzie to już piąta edycja PITCHING FORUM. Spośród projektów zaprezentowanych w latach 2018-2019 powstały już 2 filmy, a 6 kolejnych jest na etapie produkcji.

W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, najciekawsze projekty zaprezentowane na sesji pitchingowej zostaną uhonorowane nagrodami pieniężnymi, ufundowanymi przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji oraz Telewizję Polską. Łączna pula nagród w roku 2019 wyniosła 30.000 zł.

Pitching to krótka (do 5 minut), publiczna prezentacja projektu filmu przed gronem potencjalnych inwestorów, sponsorów, dystrybutorów i nadawców. Służy pozyskaniu finansowania na projekty będące jeszcze w fazie przygotowań (developmentu) lub już w trakcie realizacji (work in progress).

Udział w sesji pitchingowej na Festiwalu NNW to okazja na zaprezentowanie swojego projektu przed gronem redaktorów z Telewizji Polskiej (m.in. z Biura Programowego, Działu Kreacji i Rozwoju Form Dokumentalnych i TVP Historia) oraz przed przedstawicielami instytucji publicznych, które wspierają produkcję dokumentów historycznych w Polsce (m.in. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Narodowe Centrum Kultury, Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny, Urząd ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych).

Sesję pitchingową poprzedzą warsztaty z zakresu:

– kreacji zwiastuna (trailera) projektu

– oraz treningu prezentacji (pitchingu).

W czasie zajęć warsztatowych uczestnicy, pod okiem doświadczonych twórców filmowych i ekspertów, doszlifują swoje projekty i przygotują je do publicznej prezentacji.

Organizatorzy zachęcają do zgłaszania projektów filmów o szeroko rozumianej tematyce historycznej: poczynając od historii Polski – zarówno najnowszej, jak i tej bardziej odległej, po historię filmu, muzyki, sztuki czy sportu. 

ZGŁASZANIE PROJEKTÓW

Projekty filmów do udziału w PITCHING FORUM wybierane są na podstawie zgłoszeń i zwiastuna (prezentacji audiowizualnej) przesyłanych wyłącznie przez internet. Projekty należy składać w terminie do 24 sierpnia 2020 roku.

Organizatorzy wybiorą maksymalnie 12 projektów. Wyniki zostaną ogłoszone na stronie internetowej www.festiwalnnw.pl. Festiwal zapewnia noclegi dla dwóch osób na każdy zakwalifikowany projekt (dla reżysera i producenta). Udział w warsztatach i sesji pitchingowej jest bezpłatny.

Aby zgłosić projekt należy:

  1. wypełnić kartę zgłoszenia, dostępną na stronie www.festiwalnnw.pl w zakładce Pitching Forum:
https://festiwalnnw.pl/wp-content/uploads/2020/07/karta-zg%C5%82oszenia_NNW_PITCHING_FORUM_2020-1.docx
  • do karty zgłoszenia dołączyć:
    • krótki opis filmu/treatment (max. 1 strona formatu A4)
    • ogólny budżet filmu (max. 1 strona formatu A4)
    • CV producenta/profil firmy (max. ½ strony formatu A 4)

Wszelkie pytania można kierować na adres mailowy: pitchingforum@festiwalnnw.pl

Źródło: materiały prasowe

Projekt „Filmowe Centrum Festiwalowe” zrealizowano w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kultura w sieci

About the author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.