Kameralne Lato – warsztaty

Organizatorzy 13. Ogólnopolskich Spotkań Filmowych Kameralne Lato w Radomiu zapraszają osoby pragnące poznać w praktyce sztukę tworzenia filmów do udziału w dwóch programach edukacji filmowej: Międzynarodowych Warsztatach Filmowych FAST oraz Mazowieckich Warsztatach Filmowych ABC Pracy Z Kamerą.

Istotnym elementem festiwalu Kameralne Lato jest  działalność edukacyjna, umożliwiająca młodym ludziom bezpośredni kontakt z branżą filmową oraz zapoznanie się ze specyfiką pracy na planie. Po raz kolejny Kameralne Lato przygotuje dwa cykle warsztatowe skierowane do osób o zróżnicowanym poziomie wiedzy i kompetencji. W związku z obowiązującym w roku 2020 na terytorium Polski stanem epidemii zajęcia będą prowadzone z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Międzynarodowe Warsztaty Filmowe FAST

Termin: 9-16 sierpnia 2020 r. | Miejsce: Radom | Wiek uczestników: 18-30 lat

10.07.2019 Radom . „Shooting day” . Spot – międzynarodowe warsztaty filmowe . Kameralne Lato 2019 . Fot. Przemysław Skrzydło

Warsztaty przeznaczone są dla młodych ludzi zainteresowanych pozyskaniem konkretnych kompetencji i doświadczeń w branży filmowej. Specjaliści z poszczególnych dziedzin przeprowadzą uczestników przez kolejne etapy produkcji filmu – od pracy nad rozwojem pomysłu do finalnej premiery gotowego filmu. Uczestnicy pod okiem profesjonalistów zrealizują filmowe reklamy społeczne. Z uwagi na obecność gości z Francji, Włoch i Niemiec, większość zajęć warsztatowych będzie prowadzona w języku angielskim.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Organizatorzy przez cały pobyt zapewniają uczestnikom zakwaterowanie i wyżywienie.

Partnerem, wspierającym warsztaty i zapewniającym dostęp do nowoczesnego sprzętu i technologii filmowych, jest firma CANON.

Źródło: materiały prasowe

Projekt „Filmowe Centrum Festiwalowe” zrealizowano w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kultura w sieci

About the author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.