Kino Dzieci Industry

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci zaprasza w terminie 26.09-4.10.2020 w Warszawie. Wydarzenie adresowane jest dla dzieci w wieku 4-12 lat oraz dla ich opiekunów.

Jednym z elementów Kina Dzieci jest sekcja branżowa Kino Dzieci Industry.

Kino Dzieci Industry to trzeci komponent programu Kino Dzieci realizowanego przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, który został doceniony przez europejską branżę – oprócz forum jest to również Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci (jako 1 z 3 polskich festiwali obok Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity oraz Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty) oraz Kino Dzieci.Lab – międzynarodowy program rozwoju scenariuszy filmów i seriali dla młodej widowni.

Zamierzeniem w tworzeniu Kina Dzieci było zarówno szerokie upowszechnienie kinematografii dla młodych widzów, jak i wsparcie produkcji filmowej. Powstał efektywny model prezentowania wartościowych filmów dla młodych widzów, które na początek trafiają do konkursu głównego festiwalu Kino Dzieci i pokazywane są nie tylko w Warszawie, ale i w ok. 20 innych miastach. W dalszej kolejności filmy trafiają do kin, telewizji i na VOD w ramach regularnej dystrybucji (ze znakiem Kino Dzieci Prezentuje), a potem do kin i domów kultury w ponad 90 miastach Polski, gdzie na pokazach edukacyjnych pokazywane są szkołom i przedszkolom przez kilka lat (program Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej). Daje to możliwość prezentowania wartościowych tytułów wielotysięcznej widowni przez wiele lat.

Kino Dzieci to również wsparcie produkcji – projekty rozwijane są do zaawansowanej wersji scenariusza podczas warsztatów Kino Dzieci.Lab (w ramach Labu rozwijany był m.in. najpopularniejszy polski film dla młodej widowni „Tarapaty” w reż. Marty Karwowskiej), a potem prezentowane są ponad 200 potencjalnym partnerom biznesowym, którzy co roku przyjeżdżają na Kino Dzieci Industry z całego świata.

Adres:

Stowarzyszenie Nowe Horyzonty – Dział Edukacji
kontakt@nowehoryzonty.pl
www.kinodzieci.pl | www.nhef.pl
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty

Źródło: mat. prasowe

Projekt „Filmowe Centrum Festiwalowe” zrealizowano w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kultura w sieci

About the author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.