E-Scena C/U 2020

6 czerwca 2020 ruszył 19. Festiwal Ciało/Umysł.

Typowo, jak na obecne czasy, ale nietypowo jak dla nas, bo na nowej scenie – wirtualnej. Nazwaliśmy ją e-scena C/U 2020. W tej formie będziemy się spotykać przez najbliższe miesiące, z nadzieją na spotkanie w teatrze na żywo jesienią.

Festiwal C/U od 20 lat prezentuje to, co najaktualniejsze w tańcu i performansie oraz przez przypadki odmienia słowo proces, stawiając na projekty, które żyją, reagują na otaczającą rzeczywistość i stanowią wartość już na etapie powstawania. Dlatego będziemy streamingować spotykania z artystami przygotowującymi premiery na C/U, relacjonować próby, uczestniczyć w nietypowych lekcjach tańca i pokazywać prace w procesie.

Co na e-scenie?

Już rozpoczęliśmy cykl rozmów „Prosto z wnętrza”. Anna Sańczuk zagląda w nim do artystów przygotowujących premiery na 19.C/U. Rozmawiają o tym, co słychać, o lękach, pragnieniach i nadziejach, o pracy, procesie i wyzwaniach dzisiejszych czasów. Cykl otworzyła rozmowa z poszukiwaczką kobiecych narracji, Martą Ziółek, a w najbliższą sobotę, 20.06 o godz.11-ej zajrzymy do „poety tańca”, Pawła Sakowicza. W najbliższym czasie wystartują „Lekcje tańca na XXI wiek”. Poprosiliśmy 21 artystów, aby przygotowali i nagrali dla nas 10 minutowe lekcje, będące odpowiedzią na pytanie: „Jakie jedno ćwiczenie/ruch proponujesz ludzkości?”. Tym samym zapraszamy i tych co uczą, i tych, co się uczą do aktywnego uczestnictwa w debacie na temat „naszych czasów” i uruchomienia tkwiącej w naszym ciele siły, która ma moc wpływania na rzeczywistość.

Źródło: materiały prasowe

Projekt „Filmowe Centrum Festiwalowe” zrealizowano w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kultura w sieci

About the author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.