Pięć Smaków przenosi się do internetu

Tegoroczna edycja Pięciu Smaków obędzie się wyłącznie w internecie, a czas jego trwania wydłuży się o kilka dni.

  1. tegoroczną edycję od początku planowano dwutorowo – z myślą o widzach przez domowymi i kinowymi ekranami. Decydując się już dziś na wybór tylko jednej z tych ścieżek, będziemy w stanie całą energię zespołu organizacyjnego skierować na działania online: to gwarancja, że festiwal w wersji cyfrowej dostarczy Wam równie wiele wrażeń, wiedzy, emocji i przeżyć, jakie mogłaby nieść jego kinowa odsłona. Zaistniała sytuacja jest dla nas bodźcem do poszukiwania nowych form kontaktu z Wami, budowania jeszcze bardziej różnorodnego programu i znajdowania dla filmów zupełnie nowego kontekstu – piszą orgnizatorzy.

Kilka tegorocznych sekcji powstało specjalnie z myślą o tym, by wspólnie przemierzać najmniej znane zakątki kontynentu, poznawać zaskakujące międzykulturowe i międzyludzkie podobieństwa, a także eksperymentować z azjatyckimi kulinariami – także we własnej kuchni. Nowatorska sekcja VR – której szczegóły ujawnimy już wkrótce – pozwoli głęboko zanurzyć się w odległej rzeczywistości, na skalę, która niedawno jeszcze wydawała się fantazyjnym science-fiction.

Rzecz jasna nie zostawimy filmów samych: festiwalowa ekipa pełną parą pracuje już nad materiałami towarzyszącymi. Będą spotkania z twórcami, wirtualne dyskusje i pełne intrygujących detali produkcyjnych i kulturowych wprowadzenia do filmów, które pozwolą Wam wzbogacić domowe seanse o dodatkową porcję wiedzy i kontekstowych ciekawostek. Specjalne domowe pakiety Pięciu Smaków pozwolą poczuć klimat i smak okołofilmowych spotkań we własnych czterech ścianach.

Pięciosmakowe filmy zaprezentowane zostaną na własnej platformie VOD, przygotowywanej specjalnie z myślą o festiwalu i jego potrzebach. Festiwal potrwa od 25 listopada do 6 grudnia.

Azjatycka Noc Grozy, wydarzenie zapowiadające festiwal, odbędzie się zgodnie z planem w kinie Muranów, w reżimie sanitarnym zgodnym z aktualnymi obostrzeniami. Co najmniej dwa z filmów prezentowanych w jej ramach znajdą się także w programie Pięciu Smaków online.

Z widzami, którzy kupili już karnety na kinową wersję festiwalu, organizatorzy skontaktują się indywidualnie. Karnety na festiwal online dostępne są na naszej stronie w cenie 100 PLN.

Projekt „Filmowe Centrum Festiwalowe” zrealizowano w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kultura w sieci

About the author