WAMA – debata producentów

Debata o nowych modelach produkcji filmowej z udziałem doświadczonych praktyków jest jednym z najważniejszych wydarzeń branżowych 7. edycji WAMA Film Festival w Olsztynie.


Spotkanie odbędzie się w ramach podsumowania olsztyńskiej części projektu „INTERFILMLAB 4.0 – wdrażanie nowatorskich modeli produkcji filmowej zwiększających potencjał eksportowy polskiego kina”.


Realizowany od 6 października program edukacyjny INTERFILMLAB 4.0 skoncentrował się na prezentacji praktycznych zagadnień wchodzących w skład kluczowych kompetencji producenta filmowego pracującego w realiach nowoczesnego rynku filmowego. Jednym z najważniejszych
poruszanych zagadnień były możliwości wzmocnienia potencjału eksportowego polskich filmów już na etapie rozwoju (developmentu) projektów filmowych oraz planowania produkcji. Debata z udziałem cenionych producentek i producentów jest podsumowaniem projektu.
Gośćmi otwartego panelu dyskusyjnego „Nowe modele produkcji – współpraca z producentem kreatywnym” będą:

Małgorzata Prociak (przewodnicząca Sekcji Producentów Filmów KIPA, producentka filmowa i kierownik produkcji)

Paweł Kosuń (producent filmowy współpracujący m.in. z Jagodą Szelc i Janem Jakubem Kolskim)

Joanna Malicka (producentka filmowa, wykładowczyni akademicka i filmoznawczyni)


Cieszę się, że nasze zaproszenie przyjęły osoby tak dobrze znające tematykę produkcji filmowej. Dzięki ich udziałowi, uczestnicy panelu dyskusyjnego będą mieli szansę poznać nie tylko teorię, ale też praktyczne doświadczenia osób, które rozwijały i pracowały przy złożonych projektach filmowych już od pierwszego etapu – mówi Maciej Dominiak, producent festiwalu.
Wydarzenie, które będzie także transmitowane online, odbędzie się 10 października o godz. 15.00 w olsztyńskim Multikinie.
Projekt „INTERFILMLAB 4.0 – wdrażanie nowatorskich modeli produkcji filmowej zwiększających potencjał eksportowy polskiego kina” zrealizowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Organizatorem projektu jest Instytut KOSMOPOLIS Fundacja Nauki, Kultury i Edukacji.

Źródło: materiały prasowe

Projekt „Filmowe Centrum Festiwalowe” zrealizowano w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kultura w sieci

About the author