Festiwalowa rodzina…

Festiwalowa rodzina 36. Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film w 2017 r. prezentuje się okazale. Festiwal wygrywa „Plac Zabaw” Bartosza M. Kowalskiego, zdobywając Złotego Jantara 2017.

W konkursie Pełnometrażowych Filmów Fabularnych pojawiło się wiele tytułów, które z sukcesem weszły na polski rynek i zdobywały nagrody w przestrzeni międzynarodowej. Wśród nich m.in. „Ostatnia Rodzina”, „Królewicz Olch”, „Butterfly Kisses”, „Kamper”. Agnieszka Elbanowska pokazała w krótkim metrażu Agnieszka Elbanowska „Pierwszego Polaka na Marsie”, zaś Aleksandra Terpińska – „Najpiękniejsze fajerwerki ever”. Reżyserki obu ostatnich filmów również wyjechały z Koszalina z nagrodami.

Wśród prezentowanych filmów znalazły się także: „Królewicz Olch” Kuby Czekaja oraz „Ostatnia Rodzina” Jana P. Matuszyńskiego. reżyser „Ostatniej Rodziny otrzymał Jantara im. St. Różewicza za reżyserię ex equo z Rafaelem Kapelińskim, autorem filmu „Butterfly Kisses”, zaś Bartek Gliniak otrzymał Jantara za muzykę do filmu pt.: „Królewicz Olch”
Źródło: materiały własne
Projekt „Filmowe Centrum Festiwalowe” zrealizowano w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kultura w sieci

About the author