„Boże Ciało” wygrywa w Moskwie

Jury przyznało Grand Prix w Konkursie Filmów Fabularnych 13. Festiwalu Filmów Polskich „Wisła” filmowi „Boże ciało” w reżyserii Jana Komasy za „poszukiwanie siły ducha w świecie, który zapomniał do niej drogi”.

II Nagroda powędrowała do filmu „Słodki koniec dnia” Jacka Borcucha za „radykalne przeciwstawienie się oczekiwaniom i wyzwaniom multikulturalizmu”.

III Nagrodą doceniono film „Supernova” – Bartosza Kruhlika za „emocjonalną siłę komentarza o społeczeństwie w debiucie reżyserskim”.

Specjalnym wyróżnieniem Jury uhonorowało obraz „Monument” Jagody Szelc – za „odwagę artystyczną i wyrażenie szczerego niepokoju losem Ojczyzny”.

Film „Boże ciało” Jana Komasy zdobył także tegoroczną Nagrodę Publiczności. Moskiewska edycja 13. „Wisły” dobiegła końca. Festiwal wyruszy teraz w filmową podróż po Rosji. Do listopada 2020 roku zagramy m.in. w Kazaniu, Pietrozawodsku, Łajszewie.

Źródło: materiały prasowe

Projekt „Filmowe Centrum Festiwalowe” zrealizowano w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kultura w sieci

About the author