Młodzi i film – trwa festiwal

1 września wystartował jeden z najbardziej oczekiwanych tegorocznych festiwali – Młodzi i Film w Koszalinie.

Oprócz pokazów filmowych, Q&A i warsztatów, festiwal oferuje również spotkania z przedstawicielami szkół filmowych. Jedną z tych, która zaprezentuje się w Koszalinie jest Szkoła Wajdy. 3 września o godz. 18.00 zaprasza na wykład Joanny Malickiej. Podczas spotkania dowiecie się, czym różni się pitching od prostego opowiadania fabuły oraz jak przełożyć swoją wizję na język zrozumiały dla profesjonalistów.

Poznacie praktyczne aspekty budowania takiej wypowiedzi i problemy jakie możecie napotkać. Wspólnie poszukamy też prostych sposobów na walkę ze stresem i strachem przed publiczną wypowiedzią.

Wykład poprowadzi Joanna Malicka – filmoznawczyni, producentka filmowa, wykładowczyni. Od lat związana ze Szkołą Wajdy. Wykłada także w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz w Gdyńskiej Szkole Filmowej. Jest laureatką nagrody Gesellschaftzur Wahrnehmung von Film und Fernsehrechten (GWFF) dla młodego producenta przyznawanej przez Film Festival Cottbus. Od 2005 roku współpracuje z festiwalem Nowe Horyzonty, od dwóch lat jest koordynatorką Polish Days (największego branżowego wydarzenia w Polsce) oraz Studia Nowe Horyzonty+. W radiu TOK FM współprowadzi poświęconą serialom audycję „Po sezonie”.

Wstęp na webinarium jest wolny, lecz z przyczyn pandemicznych ograniczony do 60 osób. Pozostałe osoby zapraszamy do oglądania transmisji online.

Autorem identyfikacji wizualnej festiwalu jest Maks Bereski – Plakiat.

Źródło: materiały prasowe

Projekt „Filmowe Centrum Festiwalowe” zrealizowano w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kultura w sieci

About the author