Nabory na Animarkt

Dwa formaty w sekcji Pitching, warsztaty i spotkania ze światowymi sławami branży animacji i nagrody, które wspierają twórców w procesie produkcji filmu – organizowany przez łódzki MOMAKIN, ANIMARKT Stop Motion Forum otwiera ścieżkę międzynarodowej kariery.

Fot. organizatorzy

Teraz twórcy mają dodatkową szansę na zaprezentowanie swojego projektu i udział w zajęciach prowadzonych przez Christopha Erbesa i Thiago Calçado bo termin nadsyłania zgłoszeń został przedłużony do 11 września.

– ANIMARKT powstał z myślą o wsparciu i współpracy całej branży animacji. Wiemy, że wygrana podczas Pitchingu, a nawet samo uczestnictwo przekłada się bezpośrednio na dalsze losy twórców i ich projektów – mówi Agnieszka Kowalewska-Skowron z MOMAKIN, organizatorka ANIMARKT Stop Motion Forum. – Chcemy dać szansę młodym twórcom na jak najlepsze przygotowanie zgłoszeń, dlatego zdecydowaliśmy o wydłużeniu terminu naboru.

Pitching – jest sekcją konkursową ANIMARKT Stop Motion Forum, która umożliwia zaprezentowanie projektu przed grupą ekspertów światowej branży animacyjnej, pozyskanie partnerów oraz zdobycie nagród, które wesprą twórcę w procesie produkcji filmu i otworzą przed nim ścieżkę międzynarodowej kariery.

Po raz pierwszy ANIMARKT Pitching ma dwa formaty: projekty filmów fabularnych lub seriali czy odcinków specjalnych będących na różnym etapie realizacji. Drugi format to krótkie projekty w developmencie, które posiadają przynajmniej pierwszą wersję scenariusza i trwają nie dłużej niż 26 minut. Warunkiem koniecznym w obu przypadkach jest 80% animacji zaplanowanej do realizacji w technice poklatkowej. Spośród przesłanych zgłoszeń jury wybierze 15 projektów w pierwszym formacie i 10 w drugim. Organizatorzy na zgłoszenia do sekcji Pitching czekają do 11 września. Wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone przed 1 października.

Także do 11 września trwają też zapisy na warsztaty w sekcji Masters. – Warsztaty dają szansę na spotkanie najważniejszych osób w branży i poznanie tajników pracy w branży. W tym roku warsztaty z developmentu poprowadzi Christophe Erbes. Te zajęcia będą poświęcone wszystkim technikom animacji. Z kolei Thiago Calçado opowie o animacji postaci i tajnikach pracy na planie – podkreśla Paulina Zacharek, współorganizatorka ANIMARKT Stop Motion Forum.

Aby wziąć udział w warsztatach podczas ANIMARKT Stop Motion Forum 2022, uczestnicy muszą wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej Forum i dołączyć wymagane materiały – CV oraz showreel. Liczba miejsc na oba szkolenia jest ograniczona.

Pierwszy warsztat z developmentu poprowadzi Christophe Erbes, który jest międzynarodowym konsultantem ds. mediów dziecięcych, a wcześniej pracował m.in. dla Canal+ International. Podczas zajęć poświęconych wszystkim technikom animacji, uczestnicy dowiedzą się jak ustrukturyzować stworzoną opowieść i jak pozostać oryginalnym, a jednocześnie spełniać oczekiwania rynku. Drugi warsztat – z animacji postaci – poprowadzi Thiago Calçado, który pracował przy takich produkcjach, jak nominowana do Oscara „Wyspa psów” Wesa Andersona, czy najnowszy film Guillermo Del Toro „Pinokio”. Podczas Forum opowie o ustawieniu lalek, komunikacji z reżyserem czy umiejętności animowania w odniesieniu do światła czy scenografii.

ANIMARKT Stop Motion Forum odbędzie się między 5 a 8 listopada w Łodzi. W programie głównym poza konkursową częścią pitchingów i warsztatami, znajdą się też masterclassy i panele dyskusyjne. Podczas wydarzenia odbędzie się wiele spotkań, na których będzie można nawiązać nowe kontakty branżowe, a także nie zabraknie sesji rekrutacyjnych do światowych studiów animacji.

Wydarzenie dofinansowano ze środków Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego. Projekt jest także współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.


Więcej o wydarzeniu na www.animarkt.pl.

Link do formularza zgłoszeniowego Pitching: https://bit.ly/ANIMARKT_Pitching

Link do formularzy zgłoszeniowych Warsztaty:

Development: https://bit.ly/Christoph_Erbes

Animacja postaci: https://bit.ly/Thiago_Calcado


ANIMARKT Stop Motion Forum to jedyne branżowe wydarzenie na świecie, które koncentruje się na najważniejszych problemach i wyzwaniach związanych z produkcją animacji poklatkowej. Głównym jego celem jest stworzenie platformy do dzielenia się doświadczeniami i praktykami między twórcami filmów poklatkowych, dystrybutorami, nadawcami, producentami, dostawcami usług animacyjnych oraz przedstawicielami branży z całego świata. Organizatorem wydarzenia jest MOMAKIN, który łączy świat twórców filmów animowanych z międzynarodowym rynkiem produkcji, dystrybucji i promocji. Specjalizuje się w projektach w stop motion. Wspiera animacje na każdym etapie ich powstawania: od planowania i finansowania po promocję i dystrybucję.

About the author