24. Gala ORŁÓW 6 czerwca

W poniedziałek, 6 czerwca br., zostaną ogłoszeni laureaci 24. edycji Polskich Nagród Filmowych ORŁY, nagród Polskiej Akademii Filmowej.  Transmisja na żywo w CANAL+ w czasie niekodowanym.

Zdjęcia: Teodor Klepczyński/ PNF Orły

Kto z Nominowanych opuści Teatr Polski w Warszawie ze statuetką, okaże się dopiero podczas gali, transmitowanej na żywo w czasie niekodowanym CANAL+, bo tajemnica jest utrzymywana przez firmę audytorską PwC do chwili publicznego otwarcia na scenie kopert z wynikami głosowania Akademii. ORŁA 2022 za Osiągnięcia Życia odbierze wybitny polski reżyser Jerzy Skolimowski, a na czerwonym dywanie pojawią się największe gwiazdy polskiego kina. Emocje gwarantowane!

Głównym gośćmi Gali będą nominowani twórcy , m.in. aktorki: Maria Dębska, Agata Buzek, Magdalena Koleśnik, Sandra Korzeniak, Ewa Wiśniewska, Aleksandra Konieczna. Na czerwonym dywanie nie powinno zabraknąć również najpopularniejszych nominowanych do Orłów aktorów: Macieja Stuhra, Roberta Więckiewicza, Tomasza Ziętka, Adama Woronowicza, czy Andrzeja Chyry oraz reżyserów Wojtka Smarzowskiego czy Jana P. Matuszyńskiego.

W tym roku gospodarz Gali, Maciej Stuhr, zaproponuje gościom i widzom nietypowy przebieg ceremonii, zapraszając do współprowadzenie swoje koleżanki i kolegów obecnych na gali, podczas której twórcy filmowi po raz kolejny wystąpią z apelem: STOP RUSSIAN WAR!  

Wśród najczęściej nominowanych w tym roku do Orłów filmów są m.in „Żeby nie było śladów” w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego, który otrzymał aż 13 nominacji, „Weseלe” Wojtka Smarzowskiego (9 nominacji,) nominowany w siedmiu kategoriach film duetu reżyserskiego Łukasz Ronduda i Łukasz Gutt „Wszystkie nasze strachy”, „Aida” Jasmili Žbanić i „Moje wspaniałe życie” w reżyserii Łukasza Grzegorzka, które otrzymały po 5 nominacji.

Polskie Nagrody Filmowe ORŁY są przyznawane już od 24 lat przez Polską Akademię Filmową, w poufnym i tajnym głosowaniu w 19 kategoriach.

About the author